Wystawy

W Prospero: Fotograficzny zwierzyniec Gęsickiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 kwietnia 2010, 08:35

Wystawę niezwykłych zdjęć Weroniki Gęsickiej będzie można oglądać od środy (7.04) w Galerii Fotografii "Prospero” w Lublinie.

Samotne zwierzęta w melancholijnym zamyśleniu, sprawiające wrażenie filozofów, którzy przeszli animizację – to bohaterowie fotografii Weroniki Gęsickiej z cyklu "Baśniowe Zoo”.

"Fascynacja zwierzęcym motywem zaczęła się od pewnego jesiennego spaceru po warszawskim ogrodzie zoologicznym, gdzie natrafiłam na nieco już zniszczoną tablicę z tajemniczym napisem »Baśniowe Zoo«. Zainspirowała mnie ona do stworzenia obrazu »zwierzyńca« jako miejsca pełnego nostalgii, spokoju, ale jednocześnie magii” – opowiada Gęsicka.

Gęsicka dodaje: "Czas zdaje się tu płynąć wolniej, toteż chwilę po przekroczeniu bramy oddajemy się w pełni tej sennej atmosferze. Wprost z zatłoczonych ulic i zgiełku możemy wejść w świat nieokiełznanej natury, której siłę odczuwamy pomimo tych wszystkich krat, szyb i barierek. Chciałam pokazać rzeczywistość, gdzie realizm miesza się z tym, co zmyślone, gdzie zwierzęta są czasem bardziej »ludzkie« od ludzi i gdzie nie zawsze wiemy, kto tak naprawdę jest podglądającym, a kto podglądanym”.

Środowy wernisaż zaplanowano na godz. 18.30. Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 52.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna