Wystawy

W Warsztatach Kultury: Kolekcja BWA

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2010, 15:32

Wielka zbiorowa wystawa "Labirynt – zakręty awangardy” zostanie otwarta w piątek (14.05) w Warsztatach Kultury.

To ekspozycja dzieł sztuki z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie.

Lubelskie BWA należy do jednych z pierwszych instytucji w Polsce, które zaczęły gromadzić dzieła sztuki współczesnej o proweniencji neoawangardowej.

Początki tworzenia kolekcji datują się na początek lat 70. XX w., a od roku 1981 jej charakter wynikał z programu prowadzonej przez Andrzeja Mroczka Galerii Labirynt. – Podstawowym założeniem była prezentacja sztuki wyrosłej z tradycji konstruktywizmu i konceptualizmu – mówi kurator wystawy Waldemar Tatarczuk.

Tatarczuk dodaje: – Wartością kolekcji, tworzonej równolegle z ówczesnymi nowatorskimi wydarzeniami w sztuce i niezwykle intensywnym programem galerii, jest neoawangardowe dziedzictwo i aktualność, bez której w wielu przypadkach nie byłyby możliwe wypowiedzi obecnego, najmłodszego pokolenia.

Na wystawie "Labirynt – zakręty awangardy” będą reprezentowane różne nurty z obszaru neoawangardy: malarstwo materii, sztuka konceptualna, fotomedializm, poezja konkretna, jak również obrazy Nowych Dzikich i sztuka performance.

Większość autorów to uznani już klasycy polskiej sztuki współczesnej – Janusz Bałdyga, Włodzimierz Borowski, Natalia LL, Andrzej Partum, Włodzimierz Pawlak, Jan Popek, Józef Robakowski, Zygmunt Rytka, Mikołaj Smoczyński, Zbigniew Warpechowski, Krzysztof Zarębski, Jan Ziemski.

Wernisaż zaplanowano na godz. 18.

Adres: ul. Popiełuszki 5.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna