Wystawy

W WBP: Kolekcja Krzysztofa Ostrowskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2010, 09:20

Ponad 40 obrazów polskich malarzy współczesnych złoży się na wystawę otwieraną we wtorek (1.06) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Coraz częściej mamy w Polsce do czynienia z kolekcjonowaniem dzieł sztuki przez prywatne osoby i upublicznianiem przez nie kolekcji. Swoje zbiory prezentowali w swoich miastach poznanianka Grażyna Kulczyk, warszawiacy Katarzyna i Paweł Prokeszowie, łodzianie Dariusz i Krzysztof Bieńkowscy.

W Lublinie także była kiedyś wystawa złożona z prywatnych zbiorów. W tutejszym BWA zgromadzone przez siebie obrazy lubelskiego malarza Jana Ziemskiego zaprezentował nieżyjący już warszawiak Paweł Wojno.

Ale jeszcze nigdy po wojnie w żadnej lubelskiej galerii nie zorganizowano ekspozycji prezentującej kolekcję lublinianina. Pierwsza taka wystawa zostanie otwarta we wtorek w Galerii WBP. Złoży się na nią ponad 40 obrazów polskich współczesnych malarzy ze zbioru Krzysztofa Ostrowskiego, liczącego ok. 60 obiektów.

Zobaczymy m.in. obrazy Antoniego Cygana, Andrzeja Umiastowskiego, Leszka Sobockiego i Henryka Wańka.

Nasz przedsiębiorca gromadzi dzieła sztuki od 2004 roku, kierując się – jak sam mówi – zawartością emocjonalną prac. W jego kolekcji przeważa malarstwo przedstawiające, głównie figuratywne.

Zbieracz przyznaje, że jest na początku drogi, że dopiero rozwija swój artystyczny smak. Nie wyklucza włączenia w przyszłości do kolekcji abstrakcji i dokonań awangardy, w tym konceptualizmu.

Wernisaż wystawy "Sztuka dla ciebie” zaplanowano na godz. 18. Adres: ul. Narutowicza 4.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna