Wystawy

"Waldemar, Piotr, Aleksandra Żaczek. Malarstwo" w Kazimierzu Dolnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2010, 14:37

Dla wielu artystów zakochanych w Kazimierzu to miasteczko jest wyjątkowe i inspirujące. Nawet, jeśli nie jest ono ich stałym adresem, to przyjeżdżają tu tak często, jak tylko mogą i czerpią z jego urody.

Do takich twórców należy Waldemar Żaczek, który maluje bo to kocha, tworzy kazimierskie pejzaże bo go urzekły. Nie jest artystą komercyjnym, nie daje się zaszufladkować do żadnego kierunku. Nie zabiega o popularność, bo dzieła artysty powinny się same obronić a to, jak maluje jest jego indywidualnym wyborem.

Waldemar Żaczek twierdzi, że nie interesuje go sława, a to żeby wygodnie i miło dożyć do końca swoich dni i przy goleniu patrzeć w lustro nie wstydząc się. Być może taka właśnie filozofia znajduje odzwierciedlenie w jego pracach. To są obrazy refleksyjne, relaksujące, budzące najlepsze odczucia estetyczne.

– O popularność Waldemar Żaczek nie musi specjalnie zabiegać – mówi Monika Dudzińska, dyrektor Kazimierskiego Domu Kultury. – Ma na swoim koncie wiele wystaw, a jego obrazy zawsze są bardzo dobrze przyjmowane. Są pełne uroku, piękne kolorystycznie, ciepłe.

Rodzina Żaczków jest wybitnie uzdolniona. Syn Waldemara – Piotr zajmował się grafiką, maluje akwarele. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień; w ciągu piętnastu lat wziął udział w ponad siedemdziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Aleksandra – wnuczka pana Waldemara już w wieku 13 lat tworzyła bardzo interesująca grafikę komputerową, dowcipną, przewrotną, zapowiadającą znakomite prace.

Wreszcie przyszła pora, aby rodzina zaprezentowała się razem. – Na wystawie zobaczymy ok. 40 prac – dodaje M. Dudzińska. – Będą te najbardziej lubiane Waldemara Żaczka, będą akwarele jego syna – także inspirowane Kazimierzem i grafiki wnuczki. – To okazja by zauważyć, jakie są preferencje pokoleniowe, jakie sprawy i tematy najważniejsze i wreszcie jak młodzi twórcy przetwarzają świat przy pomocy komputera.

Wernisaż wystawy "Waldemar, Piotr, Aleksandra Żaczek. Malarstwo” odbędzie się w sobotę (14 sierpnia) o godz. 13 w Kazimierskim Ośrodku Kultury.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna