Wystawy

Warsztaty Kultury: "Pałac Fikcji - rzeczywistość sztuki 3"

Dodano: 18 maja 2016, 16:26
Autor: Damian Drabik

fot. Andrzej Polakowski | z archiwum Galerii Labirynt
fot. Andrzej Polakowski | z archiwum Galerii Labirynt

Warsztaty Kultury zapraszają na trzecią odsłonę projektu Yana Kurza i Łukasza Trzcińskiego. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 19 maja o godz. 18 na parterze (Grodzka 5a).

Seria działań Łukasza Trzcińskiego i Yana Kurz’a, pod wspólnym tytułem „Pałac fikcji – rzeczywistość sztuki” poświęcona została zagadnieniu pamięci o sztuce, jak i pamięci zawartej w samej sztuce. Artyści badają jak sztuka jest pamiętana przez poświęcone jej instytucje oraz przez samych widzów. Autorzy przywołują prace innych artystów i obserwują jak galerie odnoszą się do ich dorobku. Obiektem ich zainteresowania stała się działalność lubelskiego BWA i Galerii Labirynt.

Yan Kurz - za główne pole swojej praktyki obrał cudze strategie artystyczne i kuratorskie oraz polityki instytucjonalizacji sztuki. W wolnych chwilach zajmuje go snucie potencjalnych scenariuszy ewolucji sztuki. Do jednego z istotniejszych, niedawno wypracowanych narzędzi zalicza umiejętność wyciszania własnego ego.

Łukasz Trzciński - wychodząc z pozycji dokumentalisty w miarę wieloletniej pracy z zaangażowanym obrazem fotograficznym, odrzucił własną praktykę fotograficzną na rzecz analitycznej pracy z medium, które staje się w jego pracy punktem wyjścia do szerszej refleksji wokół przemian politycznych, ekonomicznych i kulturowych. Istotnym obszarem jego działań stała się też gra z pozycją autorstwa, włączanie cudzych strategii pracy z obrazem, w tym percepcji odbiorcy, jako elementu własnej praktyki artystycznej.

Kuratorką projektu jest Magdalena Ujma. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury Pałac Fikcji
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna