Wystawy

Wernisaż wystawy „Fotofiguracje” w Centrum Kultury

Dodano: 8 kwietnia 2016, 16:26
Autor: Damian Drabik

fot. Magdalena Bylina
fot. Magdalena Bylina

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii „Fotofiguracje” w ramach której zobaczymy prace kilku artystów. Otwarcie odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia o godz. 12.

W ramach wystawy będziemy mogli podziwiać fotografie Kingi Witkowskiej-Mirosław, Grzegorza Prusa oraz Magdaleny Byliny.

Kinga Witkowska-Mirosław „Atrakcyjność idiopatyczna”

Składające się na wystawę prace prowokują do refleksji nad postrzeganiem atrakcyjności – czy ogranicza się jedynie do pozy, zmysłowego ubrania, przysłaniającego niedoskonałości ciała? Pojęcie idiopatyczności (stosowane w ortopedii, oznaczające niewiadome pochodzenie schorzenia) celowo zestawione z atrakcyjnością podkreśla jej niewytłumaczalny i tajemniczy pierwiastek, którego poszukuję niezależnie od stanu zdrowia. 

Grzegorz Prus „Litera ciała”

Duane Michals twierdzi, że fotografie powinny prowokować i nie pokazywać tego, co jest już znane. Odtworzenie czyjejś twarzy na zdjęciu nie wymaga dużego wysiłku. Magią jest postrzeganie ludzi w zupełnie inny sposób. Właśnie takie cechy odnalazłem w twórczości Edwarda Staichena, który w tworzonych przez siebie aktach wyjątkową grą światła i cieni podkreślał subtelne linie i płaszczyzny ciała. Ten sposób kreacji materii oraz grafika komputerowa, która jest moją pasją, zainspirowały mnie do eksperymentowania z formą, podejmując próbę połączenia fotografii aktu w stylu Low Key z typografią.

Magdalena Bylina „Wariacje na światło i szkło”

„Wariacje na światło i szkło” są cyklem 12 zdjęć cieni szklanych przedmiotów, uzyskanych dzięki światłu słonecznemu. Zdjęcia zostały wykonane jako praca dyplomowa w ramach studiów podyplomowych fotografii WA UMCS.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna