Wystawy

Wernisaż wystawy fotografii Charleya Fazio

Dodano: 29 listopada 2015, 22:16
Autor: Damian Drabik

materiały organizatora
materiały organizatora

W piątek, 4 grudnia, o godz. 14 w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (ul. Radziszewskiego 11) odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Charleya Fazio.

Charley Fazio to pochodzący z Sycylii fotograf, grafik i reżyser. Ukończył Uniwersytet w Palermo na Wydziale Geologii. Uczestniczył w kursach mistrzowskich znanych fotografów Palermo i Catanii. Na co dzień współpracuje z czasopismem Marcopolo, a także z magazynami, takimi jak Diari di viaggio, Dove, F, I grandi vini, D Donna, I love Sicilia, czy Alice Cucina. Współpracuje także z Akademią Sztuk Pięknych w Palermo.

Swoją artystyczną działalność Fazio rozpoczął tuż po studiach. Szybko został doceniony we Włoszech, następnie zdobywał wyróżnienia w prestiżowych konkursach na całym świecie. W 2008 roku jego wystawa pt. „Życie jest piękne” znalazła się w pierwszej dziesiątce międzynarodowego konkursu Sony World Photography Awards. Jego prace widnieją także na stronie National Geographic Italia, dzięki temu, że dwukrotnie dotarł do półfinału organizowanego przez National Geographic konkursu fotograficznego.

Obecnie dzieła Fazio wystawiane są na całym świecie, a sam artysta nieustannie podróżuje, od USA po Polskę, prezentując swoją twórczość. W czasie nadchodzącej wystawy zobaczymy fotografie Fazio zebrane pod hasłem „Z wyspą w środku. Podróż wśród ludzi i miejsc Sycylii”.

W czasie wernisażu wystawy odbędzie się spotkanie z artystą.

Czytaj więcej o: fotografia wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna