Wystawy

Wernisaż wystawy „Lekcje z natury”

Dodano: 10 maja 2016, 07:40
Autor: Damian Drabik

fot. plakat wystawy
fot. plakat wystawy

Galeria TPSP „Przy Bramie” (ul. Grodzka 34/36) zaprasza na nową wystawę. W piątek, 13 maja o godz. 17 odbędzie się wernisaż zbiorowej ekspozycji "Lekcje z natury".

Na wystawie zobaczymy prace: Krzysztofa Bartnika, Haliny Danuty Krawietz, Elżbiety Matwiejuk, Wiesława Procia, Krystyny Rakowskiej, Urszuli Uklejewskiej i Aliny Zachariewicz.

Wystawa siedmiorga twórców związanych z TPSP w Lublinie  ukazująca ich różne efekty działań artystycznych powstałe wokół wspólnego tematu jakim jest natura. Natura będąca nie tylko sportretowanym fragmentem otaczającej nas  rzeczywistości, ale też natura tworzywa obrazu i procesu tworzenia, jak również natura autora, jego cechy osobowościowe, predyspozycje psychofizyczne.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w roku 1964, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina.

Wstęp wolny. Termin ekspozycji: 13 maja – 1 czerwca 2016 r.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna