Wystawy

Wernisaż wystawy Seweryna Jańskiego „Dym i minerał”

Dodano: 28 grudnia 2015, 13:48
Autor: Damian Drabik

Seweryn Jański "Z Ziemi"
Seweryn Jański "Z Ziemi"

W czwartek, 7 stycznia, o godz. 18 w galerii „Gardzienice” (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Seweryna Jańskiego zatytułowanej „Dym i minerał”.

W „Gardzienicach” będziemy mogli zobaczyć prace artysty prezentujących rzeczywistość złożoną z przeciwstawnych elementów – lotnych i przemijających oraz twardych i stałych – jak dym i minerał.

– W pracach Jańskiego widzimy różne formy materii, które schwytane w ruchu podlegają nieustannym modyfikacjom: jej elementy odpychają się, łączą i pochłaniają nawzajem. Przemienność rzeczy, ich kruchość, delikatność i utracalność dane są w procesie powstawania i ginięcia. Jednocześnie te same lub inne elementy w wyniku transformacji bądź jeszcze przed nią prezentują zgoła odmienne cechy: ostrość, wyrazistość, stabilność, pozorną trwałość w niezmienionym kształcie – piszą organizatorzy.

Seweryn Jański to pochodzący ze Świdnika młody artysta. Ukończył Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest autorem wystaw indywidualnych, brał udział w kilkunastu wystawach grupowych prezentowanych w Polsce, Australii, Irlandii, Słowacji.

Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny. Wystawa będzie czynna do 25 stycznia.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna