Wystawy

Wernisaż wystawy "Siedem tańców" w Galerii Labirynt

Dodano: 10 stycznia 2016, 14:49
Autor: Damian Drabik

Fot. Paweł Derkacz (Zuzanna Janin „Siedmiu ojców”)
Fot. Paweł Derkacz (Zuzanna Janin „Siedmiu ojców”)

Prace mieszkającej w Warszawie rzeźbiarki Zuzanny Janin zobaczymy w Galerii Labirynt w ramach wystawy „Siedem tańców”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 15 stycznia, o godz. 19.

Zuzanna Janin to urodzona w 1961 roku artystka zajmująca się rzeźbą, instalacją, fotografią, rysunkami i wideo. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W czasie swojej kariery była m.in. dwukrotnie nominowana do udziału w Biennale Sztuki w Wenecji i finalistką nagrody Adi Prize for Art 2003. Z jej inicjatywy w Warszawie powstało niezależne miejsce sztuki "lokal_30", w którym odbywają się wystawy i wydarzenia artystyczne.

W Galerii Labirynt Janin zaprezentuje swoje najnowsze prace, w tym realizacje wykonane w ciągu ostatnich miesięcy, jak tytułowe „Siedem tańców”. 

Janin traktuje pamięć jako materiał wyjściowy do pracy nad językiem uniwersalnym. Opowieści artystki, inspirowane pamięcią, każą nam spojrzeć na nasze własne historie. Wystawa w Labiryncie dobrze pokazuje tę rozpiętość – od jednostki do społeczności. Od tego, co osobiste, do tego, co da się uogólnić – piszą organizatorzy wystawy. 

Wstęp na wernisaż jest wolny. Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego. Kuratorem jest Waldemar Tatarczuk.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna