Wystawy

Wideryński w Prospero

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2008, 21:29

Na wystawę jednego z najlepszych polskich fotografików zaprasza lubelska galeria Prospero.

Pejzaż to bardzo popularny temat wśród fotografików. Z takimi zdjęciami mamy do czynienia wyjątkowo często. Ilustrują co drugi kalendarz, widnieją na ścianach urzędów. Większość z nich to straszny banał. Nawet te, które trafiają do galerii, rzadko wyróżniają się czymś naprawdę wyjątkowym.

Na początku tego roku mieliśmy jednak przyjemność oglądać w Lublinie niecodzienne pejzaże. Leszek Mądzik zaprezentował w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL dzieła Pawła Pierścińskiego, najwybitniejszego artysty tego gatunku fotografii.

Teraz zobaczymy prace twórcy, który wydaje się w pewnej mierze kontynuatorem estetyki kieleckiego nestora. To warszawski artysta Mariusz Wideryński. Podobnie jak wielki mistrz pokazuje krajobrazy na czarno-białych zdjęciach. Z równie poetyckim wyczuciem operuje obiektywem.

Zarazem Wideryński ma swój styl. Bardziej niż geometria interesuje go nastrój. Lubuje się w mrocznych klimatach.

Wideryński wystawia ostatnio dość rzadko. Jest pochłonięty pracą dydaktyczną w Studium Fotografii ZPAF i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz działalnością w Związku Polskich Artystów Fotografików. W Lublinie nie pokazywał zdjęć od bardzo dawna.

Warto więc skorzystać z okazji na spotkanie z wielką sztuką i wielkim artystą. Jego ekspozycja, zatytułowana "Tożsamość miejsc”, zostanie otwarta w Prospero w środę o godz. 18.30. Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 52.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna