Wystawy

Wieś artystyczna. Nowa wystawa w Puławach

Dodano: 6 listopada 2017, 07:12
Autor: rs

Puławski Klub Twórców Ludowych w niedzielę otworzył wystawę prac inspirowanych polskim folklorem, kulturą wsi. Ręcznie wykonane ozdoby, serwety, pajączki, kartki itp. można oglądać w Galerii Aneks, na parterze pawilonu przy Puławskim Ośrodku Kultury.

Podczas otwarcia wystawy, oprócz samych twórców, obecni byli pracownicy POK, samorządowcy, społecznicy i pasjonaci sztuki ludowej.

Jak mówi Małgorzata Kowal, przewodnicząca klubu twórców, polska kultura bardzo dużo zawdzięcza właśnie wsi.

– Stamtąd nasza kultura się wywodzi, powinniśmy się nią inspirować i być z niej dumni. Cieszę się, że coraz więcej młodych ludzi odkrywa jej zalety, uczestniczy w warsztatach, uczy się wykonywania plam, serwetek, koszyczków, czy pajączków. Dzięki temu jest szansa na to, że część z nich zainteresuje się na tym na tyle, żeby tę naszą tradycję kontynuować – mówi szefowa KTL-u w Puławach, która sama również jest autorką wielu wyrobów artystycznych, m.in. zdobionych kartek i zaproszeń. Nie obce są jej również techniki szydełkowania i fywolitki.

Na wystawie, którą zorganizowano w Galerii Aneks ponadto można oglądąć przykłady wiejskiego garncarstwa, koronczarstwa, kowalstwa, czy plecionkarstwa autorstwa około 40 twórców zrzeszonych w klubie. Warto dodać, że ta organizacja jest najstarszą tego typu w całym kraju. Za dwa lata Puławski Klub Twórców Ludowych będzie obchodził 60-lecie swojego istnienia.

Galeria w pawilonie przy ul. Wojska Polskiego jest otwarta od poniedziałku to piątku w godz. 8-16.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna