Wystawy

"Wigilia wśród łowców głów". Nowa wystawa w Radiu Lublin

Dodano: 1 czerwca 2016, 14:06
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Radio Lublin zaprasza na kolejną wystawę zorganizowaną w otworzonym niedawno specjalnie na te potrzeby Hallu Radia (ul. Obrońców Pokoju 2). W czwartek, 2 czerwca o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy "Wigilia wśród łowców głów".

Autorami wystawy są Dorota Wójcikowska i Witold Palak. Dorota Wójcikowska to ekonomista, przez wiele lat pracująca jako manager, obecnie jest w trakcie poznania całych Himalajów z pozycji siodełka motocyklowego. Witold Palak to psycholog, przedsiębiorca, a takze nieustanny poszukiwacz, żeglarz, miłośnik Tatr i Himalajów. Niepoprawny wielbiciel Kangurlandu - szukał dalej stabilnego gruntu w Indiach, Nepalu, Stanach Zjednoczonych. Od 2012 roku posiadacz motocyklowego prawa jazdy. Od tamtej pory stara się udowodnić niesłuszną wtedy ocenę swoich umiejętności, poznając na jednośladach drogi w Wietnamie, Kambodży, Laosie, Birmie, Australii.

Tak o wystawie piszą organizatorzy: "Wciśnięty w najdalszy róg Indii, graniczący z Birmą, stan Nagaland - to ojczyzna wojowniczych, dumnych i groźnych wojowników z plemion ludu Naga. 16 szczepów, nieustannie toczących pomiędzy sobą walki, jeszcze 100 lat kultywowało tradycję traktowania obciętej rywalowi głowy jako symbolu męstwa i godności.Dzięki staraniom misjonarzy, dziś to gorliwi chrześcijanie, pokojowo nastawieni do obcych. Jednak ciągle w ich żyłach płynie gorąca krew ojców - prawdziwych Łowców Głów."

Czytaj więcej o: Radio Lublin wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna