Wystawy

"Wszędzie jest wszędzie” Zuzy Ziółkowskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2013, 14:39
Autor: Kmo.

"Wszędzie jest wszędzie” Zuzy Ziółkowskiej (Materiały prasowe)
\"Wszędzie jest wszędzie” Zuzy Ziółkowskiej (Materiały prasowe)

W piątek (12 kwietnia) o godz. 18.00 w Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) w cyklu Młode Forum Sztuki Galerii Białej otwarta zostanie debiutancka wystawa Zuzy Ziółkowskiej "Wszędzie jest wszędzie”.

Autorka wystawy tworzy specyficzne, nieco surrealistyczne, nasycone intensywnymi barwami płótna. Realizuje również malarskie przestrzenne formy typu site specific. Tu prezentuje cykl najnowszych obrazów oraz kilka realizacji malarskich i instalacyjnych. Pięć sąsiadujących ze sobą pomieszczeń tworzy pięć odrębnych historii, które układają się w jedną fabułę.

W pierwszej, największej przestrzeni, znajdują się obrazy, które wprowadzają widza w barwną aurę organiczno-symbolicznych przedstawień. Są to postacie człowieka, części ciała czy krwioobieg. Przestrzeń druga jest zapisem pamięci architektonicznej poprzez niebieską lamperię i sufit pokryty zaciekami i pleśnią.

Gra z losem reprezentowana jest przez tapetę pokrywającą korytarz wzorem ekranu maszyny do gry czyli tzw. "jednorękiego bandyty”. W następnych salkach malarka używa popiołu oraz tapet przedstawiają-cych mapy.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna