Wystawy

Wystawa „Bóg Honor Ojczyzna” Dariusza Fodczuka

Dodano: 16 lutego 2016, 17:16
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Niezależna Grupa Projektowa Piękno Panie zaprasza na wernisaż wystawy Dariusza Fodczuka "Bóg Honor Ojczyzna". Otwarcie odbędzie się w piątek, 19 lutego, o godz. 19 w Galerii Piękno Panie (ul. Jezuicka 17).

Dariusz Fodczuk urodził się w 1966 roku w Piszu. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS. Uchodzi za jednego z najbardziej rozpoznawalnych performerów w Polsce. Swoje działania prezentował na wielu prestiżowych przeglądach i festiwalach sztuki w Polsce, Europie, Ameryce Północnej i Azji. Poza sztuką performance zajmuje się także rzeźbą, malarstwem i sztuką wideo.

Wystawa „Bóg Honor Ojczyzna” poświęcona jest losom Polaków żydowskiego pochodzenia, którzy zmuszeni byli po wojnie emigrować do Izraela. Osoby te poproszone zostały, żeby przed kamerą opowiedzieć o sytuacjach, w których dano im odczuć, że są inni.- Nagrania naocznych, żyjących świadków tamtych wydarzeń są uniwersalną analizą procesu odrzucenia i prześladowania, nacjonalizmu i poszukiwania tożsamości narodowej – piszą organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wystawa będzie czynna do 11 marca 2016 roku. Organizatorzy zapraszają również na spotkanie z autorem i oprowadzanie kuratorskie, które odbędą się w sobotę, 20 lutego, o godz. 11. Kuratorką wystawy jest Małgorzata Kaźmierczak.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 lutego 2016 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy ktoś się zajmie Polakami którzy nie mogli powrócić do ojczyzny po wojnie a jeśli powrócili to jaki ich los spotkał. Bo jeśli powstaje jakiś film to tylko o żydach i ich losie w czasie wojny i po wojnie. Moja rodzina ukrywała dwie młode żydówki do wyzwolenia z narażeniem życia ze strony matki za co nigdy nie powiedziały dziękuje a na dodatek swoje córki wychowywały w pogardzie dla polaków i do języka( stwierdziły ze nie będą uczyć języka narodu który pomógł im przeżyć ) o czym wspomniała jedna córka podczas pobytu w Polsce , podobnie ukrywała rodzina ze strony ojca 1 żydówkę przez pewien która dzięki temu przeżyła mimo że dziadek żołnierz września i nie wspominał dobrze spotkania w tym okresie z żydami i ich zachowaniem w stosunku do polaków zwłaszcza tych na wschodzie( białostockie )
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2016 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w 1939 z czerwonymi opaskami na rękawach robili BÓg, Honor Ojczyzna i bramy powitalne
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2016 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe ile dostał kasy ten patryjota Fodczuk od "braci" z izraela?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna