Wystawy

Wystawa Bożeny Lesiak w galerii "Witryna"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2013, 13:45
Autor: Kmo.

Wystawa malarstwa w galerii "Witryna" (Materiały prasowe)
Wystawa malarstwa w galerii \"Witryna\" (Materiały prasowe)

W piątek (19 kwietnia) o godz. 18 w Galerii "Witryna” (ul. Chopina 1) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Lesiak.

Autorka wystawy jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ma na swoim koncie ponad 40 ekspozycji indywidualnych w Polsce oraz krajach europejskich, a także udział w kilkudziesięciu prezentacjach zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu galeriach wystawienniczych i w prywatnych zbiorach kolekcjonerskich.

Wystawa w galerii "Witryna” nosi tytuł " Wiosennie…”

Dla autorki bardzo silną inspiracją jest natura i to nie tylko jej fascynująca uroda, lecz także życiodajne siły, energia, niezmienność w cyklu ciągłych przeobrażeń, a oprócz tego zagadkowość, tajemniczość i cud odradzania. Po nieuchronnym schyłku przemijania i śmierci, następuje eksplozja nowego życia, po zmierzchu znów pojawia się światło, tak jak po smutku przychodzi nadzieja.

Agnieszka Kuśnierz napisała o twórczości Bożeny Lesiak: "Kolory natury, które o każdej porze dnia kreują inne nastroje i odmienne postrzeganie tych samych motywów czy elementów krajobrazu, stanowią punkt wyjścia do rozgrywek kompozycyjno- formalnych na płótnach i papierach autorki.

Twórczość Bożeny Lesiak cechuje: śmiały gest malarski, odważne zestawianie barw ciepłych z zimnymi, ogromna ekspresja w nakładaniu farby na płótno. To wspaniały przykład malarstwa emocjonalnego, świadczącego o dużej wrażliwości estetycznej krakowskiej artystki, w efekcie czego, widz ma sposobność spojrzenia na otaczającą go wokół naturę poprzez pryzmat Tej, dla której tulipany raz przybiorą formę "Czerwonej lub żółtej kompozycji” innym zaś razem otrzymają tytuł "W zimie”.

W pejzażach z licznych podróży po Polsce i Europie odnajdziemy natomiast syntetyczny zapis miejsc niezwykłych, szczególnie bliskich sercu artystki, odkrytych przez Nią, przede wszystkim, dla siebie, ale dzięki utrwaleniu ich na płótnie – pośrednio także dla nas.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna