Wystawy

Wystawa "Diabły! w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2014, 10:35
Autor: Kmo

W piątek, 28 listopada, o godzinie 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wernisaż wystawy "Diabły!.

- To ekspozycja zbiorowa o charakterze innym, niż dotychczasowe - mówi Piotr Pękala, kurator wystawy. - Wśród artystów wizualnych znajdą się także ci, którzy nie zajmują się sztuką, a piszą: książkom nadamy rangę dzieła sztuki, będą też dwa projekty muzyczne.

W ramach wystawy status artefaktów zyskują teksty Agaty Bielik-Robson, Cezarego Michalskiego, Michała Witkowskiego oraz Janusza Palikota. Podobnie dzieje się z muzyką grup takich jak Antichrist i Stara Rzeka.


Jak dodaje Piotr Pękala, "Diabły!” to tytuł, który raczej ma przyciągać uwagę, niż wyjaśniać. Chodzi o postawę artystyczną niepokorną, w poprzek wyobrażeniom kulturowym, wbrew pewnej poprawności.

- Wydobywamy z przeszłości Beksińskiego - wyjaśnia Pękala. - Co się dzieje z takimi artystami? Odwracają się od świata podobnie jak sztuka, która ucieka od polityczności, która też się odwraca, a chcielibyśmy, żeby miała coś do powiedzenia.

W ramach tego wydarzenia w piątek, 19 grudnia, o godz. 19 w Sali widowiskowej Centrum Kultury odbędzie się debata "Dogmatyzm czy krytycyzm” w której udział wezmą: Agata Bielik-Robson i Cezary Michalski, prowadzenie Tomasz Kozak i Piotr Pękala.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna