Wystawy

Wystawa fotografii Ireny Nawrot w Galerii Białej

Dodano: 9 września 2016, 11:53
Autor: Damian Drabik

fot. Irena Nawrot
fot. Irena Nawrot

Po wakacyjnej przerwie działająca w Centrum Kultury Galeria Biała powraca z nową wystawą. W piątek, 16 września o godz. 18 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii znakomitej lubelskiej artystki - Ireny Nawrot.

Wystawa pt. "Zmarszczki" jest największą prezentacją dzieł Ireny Nawrot. Nie zabraknie na niej najlepszych fotografii artystki, zarówno z lat 80-tych i 90-tych, jak i późniejszych prac, które przybierają już inne formy: np. setki zdjęć połączonych w elipsy za pomocą nici. Największa realizacja na wystawie ma charakter autobiograficzny i jest artystycznym tableau, rodzajem mozaiki, kolażu i albumu. Dodatkowo będzie można również zobaczyć kilkuminutowe filmiki zrealizowane w formie teledysków.

- "Zmarszczki" dają możliwość zanurzenia się w czasie. Dzieciństwo, młodość, dojrzałość, starość to sposobność przyjrzenia się życiu, losowi, przeszłości w setkach barwnych wizerunków, ciałach, które wpełzły na wszystkie ściany galerii i możemy na nie patrzeć przez filtr sztuki - zachęcają organizatorzy ekspozycji.

Irena Nawrot urodziła się w 1960 roku w Jarosławiu. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie otrzymała dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika. Związana jest z lubelską Galerią Białą oraz łódzką Galerią "FF".

Galeria Biała funkcjonuje od 1985 roku w Centrum Kultury w Lublinie. Zorganizowała ona dotychczas blisko 400 wystaw i spotkań oraz brała udział w międzynarodowych prezentacjach sztuki najnowszej. Debiutowali w niej m.in. Robert Kuśmirowski, Michał Stachyra, czy Bogna Burska.

Ekspozycja będzie otwarta do 14 października. Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna