Wystawy

Wystawa fotografii Macieja Cieślaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2011, 10:50

Maciej Cieślak na wystawie pokaże 37 zdjęć z Kenii (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Maciej Cieślak na wystawie pokaże 37 zdjęć z Kenii (MATERIAŁY ORGANIZATORA)

W piątek (18.03) o godz. 19 w Galerii Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” (ul. Grodzka 5a) zostanie otwarta wystawa fotografii Macieja Cieślaka pt. „Bajka masajska. Podróż inicjacyjna.”

Autor wystawy był na wyprawie w Kenii i tam przebywał w enklawie masajskiej Laikipia. To miejsce, do którego nie ma jeszcze dostępu cywilizacja, a ludzie żyją tam przestrzegając tradycji. Maciej Cieślak z tej podróży przywiózł opowieść o męskiej inicjacji – czasie dojrzewania, pokonywaniu lęków i słabości, wiary we własną siłę. To wszystko mogło się zdarzyć tam, gdzie nie dotarli turyści, u podnóża góry Mt. Kenia zwanej Świętą Górą Masajów, plemienia wojowniczego, dumnego, które wciąż opiera się cywilizacji.

Na 37 fotografiach Macieja Cielaka widzimy codzienne zmaganie się z przyrodą, ale i szacunek dla niej, przekraczanie barier psychicznej i fizycznej słabości. Wystawa jest równocześnie zapisem dokumentalnym, mającym wartość archiwalną. Większość archetypicznych opowieści afrykańskich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie tylko w formie ustnej i wiele z nich wciąż nie doczekało się zapisu.

Maciej Cieślak to fotograf, doktor fizyki. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reporterskiej. Jego pasją jest również fotografia podróżnicza. Mieszka i pracuje w Warszawie.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna