Wystawy

Wystawa fotografii "Mongolia – kraina błękitnego nieba"

Dodano: 2 marca 2016, 13:02
Autor: Damian Drabik

DK LSM zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Al. Leszka Gzelli i Kazimierza Kasprzaka poświęconych Mongolii. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 4 marca, o godz. 17.

Wielu ludzi wyobraża sobie Mongolię jako kraj bezkresnych stepów. Tymczasem Mongolia to dziewicza tajga i pustynne wydmy, upalne lato i zatykające dech zimowe mrozy (przed kilkoma tygodniami temperatura dochodziła do minus 40 stopni C), bezkresne stepy i górskie szczyty z wiecznymi śniegami – takie kontrasty przyrody zadziwiają podróżnika po tym kraju - pisze Kazimierz Kasprzak.

Alojzy Leszek Gzella to dziennikarz SDP, absolwent polonistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, redaktor i wydawca, wykładowca prasoznawstwa i wiedzy o kulturze. Interesuje się problemami historii, kultury, teatru, historią prasy i dziennikarstwa. Prowadził wykłady z zakresu prasoznawstwa w KUL.

Kazimierz Kasprzak to dziennikarz i autor fotografii Całe życie zawodowe przepracował w jednej lubelskiej redakcji, choć zmieniały się jej tytuły: początkowo był to „Sztandar Ludu”, później „Dziennik Lubelski” i ostatnio „Dziennik Wschodni”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Czytaj więcej o: DK LSM fotografia wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna