Wystawy

Wystawa fotografii prasowej BZ WBK Press Foto w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Autor: Kmo.

W piątek, 24 października, o godz. 18 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury (ul. Dolna Panny Marii 3) będzie miało miejsce otwarcie wystawy fotografii prasowej konkursu BZ WBK Press Foto. Towarzyszyć jej będą warsztaty fotograficzne.

Do X edycji tego jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce nadesłano ponad 6 tysięcy prac autorstwa 367 autorów. Nagrodzono i wyróżniono 41 prac - zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, łącznie 172 fotografie. W kategorii "Kultura i sztuka” zdjęcie pojedyncze, 2. miejsce zajął Jacek Szydłowski z Dziennika Wschodniego (na zdjęciu).

Przyznano pięć nagród specjalnych - za Zdjęcie Dekady, za Zdjęcie Roku, Nagrodę Banku Zachodniego WBK, Nagrodę Rzeczpospolitej oraz po raz pierwszy w historii konkursu - Wyróżnienie Banku Zachodniego WBK. Jak widać, jury pod przewodnictwem Tadeusza Rolke, wybitnego artysty fotografika i prekursora polskiej fotografii reportażowej, nie miało łatwego zadania.

Wydarzeniu będą towarzyszyć dwudniowe warsztaty. Zajęcia rozpoczynają się w piątek o 14 i w sobotę o 12. Poprowadzi je Karolina Jonderko, laureatka wielu nagród, w tym International Photography Awards i Photo Annual Awards.

Podczas pierwszego dnia omawiane będą tematy związane z fotoreportażem i ogólne zagadnienia dotyczące fotografii dokumentalnej. Prowadząca pokaże wiele przykładów fotoreportaży, oraz to, jak zmieniały się one przez lata, po jakie tematy sięgają ich autorzy współcześnie. Drugiego dnia omawiane będą wykonane zdjęcia i portfolio uczestników. Bezpłatne warsztaty adresowane są do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia pod nr tel. 501 189 770.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: fotografia WOK Lublin
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna