Wystawy

Wystawa fotografii Waldemara Frąckiewicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2011, 13:04
Autor: Kmo

W Galerii Sztuki Ludowej Stowarzyszenia Twórców Ludowych (ul. Grodzka 14) czynna jest wystawa fotografii Waldemara Frąckiewicza zatytułowana "Kapliczki wokół Lublina”.

Fotografie utrwaliły również świątki, przydrożne krzyże, obiekty sakralne, których bardzo często już nie ma. Zdjęcia – wybrane z tysięcy, jakie autor wykonał, to nie tyle inwentaryzacyjne dokumenty, co artystyczne obrazy. Dzięki fotografiom możemy zajrzeć do wnętrza tych kapliczek, których nie mieliśmy śmiałości lub możliwości otworzyć.

Zobaczymy tam zatroskaną Matkę Boską, którą zupełnie po ludzku dotknął czas, szyję oplecioną różańcem jak sznurem korali, kwiatki ułożone troskliwa ręką już spłowiałe, a przecież rozczulające.

Waldemar Frąckiewicz – dr psychologii percepcji, adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Kultury UMCS jest także autorem filmów "Pielgrzymka z oberkiem”, "Majówki lubelskie”, a ich pokaz odbędzie się w galerii 27 stycznia o godz. 18.00. W trakcie trwania wystawy można zakupić album zawierający prezentowane fotografie.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna