Wystawy

Wystawa IPN: "Zimna wojna” na KUL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2011, 20:56
Autor: (mag)

Wystawa "Zimna wojna" zostanie dziś otwarta na KUL
Wystawa \"Zimna wojna\" zostanie dziś otwarta na KUL

W poniedziałek (7.03) o godz. 12 na  Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (hol główny Collegium Jana Pawła II, Al. Racławickie 14) zostanie otwarta wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej "Zimna wojna. Krótka historia podzielonego świata”.

Towarzyszyć jej będzie panel dyskusyjny, w którym wezmą udział: prof. Jerzy Eisler (IPN), prof. Rafał Wnuk (KUL), prof. Janusz Wrona (UMCS) oraz dr Sławomir Łukasiewicz (IPN Lublin).

– Na myśl o zimnej wojnie nasuwają się takie skojarzenia, jak mur berliński, wyścig zbrojeń, wojny w Korei, Wietnamie czy Afganistanie, kryzys kubański – mówi Agata Fijuth z lubelskiego oddziału IPN. – Ale była też wojna domowa w Grecji, "debata kuchenna” między Nixonem a Chruszczowem, atak komunistycznych Chin na należącą do Kuomintangu wyspę Yijiangshan czy lądowanie Amerykanów na karaibskiej wyspie Grenadzie.

Na wystawie zobaczymy wielkoformatowe fotografie z kilkuzdaniowymi komentarzami. Na oddzielnych planszach będzie można przeczytać więcej o historii zimnej wojny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna