Wystawy

Wystawa malarstwa Miro Białego w "Wirydarzu"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2011, 10:49

W piątek (25 marca) w lubelskiej Galerii Sztuki "Wirydarz” (ul. Grodzka 19) odbył się wernisaż wystawy malarstwa Miro (Mirosława) Białego.

Miro Liceum Plastyczne ukończył w Lublinie, a Wyższą Szkołę Graficzną w Danii, w której mieszkał przez 10 lat.

Jego pasją, zawodem, sposobem na życie jest malarstwo. Wystawiał swoje prace w Skandynawii, Niemczech, Holandii, Polsce. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, ale autor wystawy projektuje także plakaty, rzeźbi, zajmuje się ceramiką i ilustracją książkową. Jednym słowem jest artystą wielu zainteresowań choć na pierwszym miejscu stawia malarstwo, a to wciąż zaskakuje tak tematyką jak ekspresją i sposobem wypowiedzi.

Miro chętnie żartuje choć oczywiście te jego żarty mają też inną wymowę. Bohaterami jego prac są ludzie zdeformowani, ze swoimi wadami i ułomnościami, a zarazem piękni. Śmieszni, ale wzruszają, dotykają naszych najgłębszych uczuć, skłaniają do przemyśleń o tym, co jest ważne, co powinno być znaczące w naszym życiu, a z czego powinniśmy się śmiać. Jego obrazy często wzruszają, ranią, obrażają lub śmieszą bo dotyczą nas samych i naszych emocji.

Miro maluje bardzo sugestywnie, a jednocześnie tak prosto. Jest bardzo spontaniczny, zachwyca kolorystyką, szerokim gestem, zdecydowaniem. Przy tym nadaje swoim bohaterom jakąś kruchość, dziecięcą naiwną radość z życia, albo smutek. Znakomita wystawa. Czynna będzie do 26 kwietnia.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna