Wystawy

Wystawa Mira Białego w Galerii Krańcowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2013, 14:23

Ćma barowa (Materiały prasowe)
Ćma barowa (Materiały prasowe)

W piątek, 8 lutego, o godz. 17 w Galerii Krańcowej Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice” (ul. Krańcowa 106) wernisaż wystawy malarstwa Miro Białego.

Miro Biały urodził się w 1966 r. Ukończył Liceum Plastyczne w Lublinie i Wyższą Szkołę Graficzną w Danii, gdzie mieszkał przez 10 lat. Podczas studiów w Kopenhadze poznał grafikę i reklamę komputerową, projektował plakaty, rzeźbił, zajmował się ceramiką i ilustracją książkową. W 1996 roku otrzymał nagrodę za plakat Danek Design. Projektował dla Amnesty International oraz Unii Europejskiej. Malarstwem interesował się już w dzieciństwie i od tamtego czasu jest to jego życiowa pasja i zawód. Swoje prace wystawiał w Skandynawii, Niemczech, Holandii, Polsce.

Twórczość Miro Białego trudno zakwalifikować do konkretnego kierunku. Bohaterami prac są ludzie zdeformowani ze swoimi wadami i ułomnościami, a zarazem piękni na swój sposób. Jego obrazy ciągle zaskakują tematyką i ekspresją, wzruszają, ranią, obrażają bo dotyczą nas samych i naszych emocji.

Wystawa będzie czynna do 22 lutego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna