Wystawy

Wystawa "Monstfur X" w Brain Damage Gallery

Dodano: 25 maja 2016, 12:21
Autor: Damian Drabik

fot. praca duetu Monstfur
fot. praca duetu Monstfur

Galeria Brain Damage Gallery (Plac Teatralny 1 przy Centrum Spotkania Kultur) zaprasza na nową wystawę połączoną z otwarciem nowej przestrzeni. W piątek, 27 maja o godz. 19 odbędzie się wernisaż wystawy "Monstfur X" poświęcony dekadzie działalności słynnego streetartowego kolektywu.

Monstfur to artystyczny duet, w skład którego wchodzą pochodzący z Częstochowy Bartłomiej Stypka i Łukasz Gawron. Początkowo duet nosił nazwę Potfur, później przekształciła się ona w używane obecnie Monstfur. W obu przypadkach chodziło o zabawę ze słowem "potwór". Ich streetartowa twórczość rozpoczęła się od malowania techniką szablonu. Monstfur tworzą instalacje, murale, prace na blachach. Swoją pierwszą wystawę indywidualną mieli w Katowicach w 2007 roku, a od tamtej pory prezentowali swoją twórczość i zdobywali nagrody nie tylko w kraju, ale i zagranicą, m.in. w Berlinie, Paryżu i Sztokholmie.

"Monstfur X" to retrospektywna wystawa kolektywu ukazująca jego dokonania na przestrzeni ostatnich 10 lat twórczości. Prezentowane będą prace zarówno z pierwszego okresu działania jak i te najbardziej aktualne. Oprócz realizacji malarskich pokazane zostaną również instalacje, obiekty czy dokumentacja działań – całość ekspozycji przyjmie więc charakter multimedialny.

Wystawa potrwa do 17 czerwca. Wstęp wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna