Wystawy

Wystawa na Dzień Kobiet: Mieszkanki Puław na starych zdjęciach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2015, 16:30
Autor: rs

Prace nad przygotowaniem tej wystawy trwały trzy lata, a już 8 marca odbędzie się jej oficjalne otwarcie. Na dawnych fotografiach zobaczymy mieszkanki Puław, a w tle zmieniające się przez dekady miasto.

Wystawę z okazji Dnia Kobiet przygotowuje Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta. Fotografie, które zaprezentuje to unikaty z lat 1906 - 1969. Zobaczymy na nich przede wszystkim tytułowe Puławianki w codziennym życiu. Zdjęcia obrazują kobiety, ich zmieniający się wygląd, modę i role społeczne. Tłem niezmiennie są Puławy, zmieniające się wraz z życiem bohaterek z pierwszego planu. Od czasów przed odzyskaniem niepodległości, przez II Rzeczpospolitą, wojnę, aż do epoki Władysława Gomułki. Fotografie będzie uzupełniać prezentacja multimedialna.

– Obejrzymy ponad 250 fotografii, które ukażą nam mieszkanki Puław od tych najmłodszych do najstarszych oraz zmieniającą się codzienność – mówi Zbigniew Kiełb, organizator wystawy.

Wystawa zostanie otwarta 8 marca o godzinie 16 w holu Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika”. Wystawa potrwa do końca marca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: wystawa dzień kobiet Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna