Wystawy

Wystawa "Niepozowane" kolektywu Un-Posed w Brain Damage Gallery

Dodano: 17 sierpnia 2016, 19:04
Autor: Damian Drabik

Kolektyw artystyczny "Un-Posed” zrealizuje nową wystawę w Brain Damage Gallery mieszczącej się w Centrum Spotkania Kultur. W sobotę, 20 sierpnia o godz. 19 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy fotografii ulicznej członków formacji.

- Bohaterem wystawy „Niepozowane” jest człowiek. Znajdujemy go w bardzo różnych sytuacjach – codziennego jeżdżenia do pracy, w trakcie rytuału religijnego lub wypoczynku. Fotografie ośmiorga autorów powstałe w bardzo różnych miejscach na świecie układają się w opowieść o współczesnej kondycji człowieka - zachęcają organizatorzy wystawy. - Fotograf musi obserwować, dostrzegać to, czego inni nie zauważają. Są też tacy, którzy niemal uprzedzają wypadki. Nie upozowanie i nie ustawienie zdjęcia to podstawowa zasada fotografii ulicznej – dodają.

Formacja Un-Posed powstała w 2011 roku z inicjatywy Damiana Chrobaka. Ten najbardziej rozpoznawalny polski kolektyw skupiony wokół fotografii ulicznej, po przerwie, powrócił na początku 2016 roku w nowej odsłonie. Nadrzędnym celem grupy jest kształtowanie kreatywności i świadomości wizualnej dotyczącej przestrzeni publicznej oraz promowanie osiągnięć polskich fotografów ulicznych.

Wystawa w Lublinie będzie pierwszą po reaktywacji kolektywu i jak dotąd największą w historii jego istnienia. Zawierać będzie wybór aż 70 fotografii, w specjalnej aranżacji, w tym zdjęcia nie publikowane i nie wystawiane wcześniej.

Autorzy zdjęć: Damian Chrobak, Maciej Dakowicz, Jamie Fyson Howard, Ania Kłosek, Monika Krzyszkowska, Tomasz Kulbowski, Marta Rybicka oraz Adrian Wykrota. Kuratorką wystawy jest Joanna Kinowska. Przed wernisażem, o godz 17:00, odbędzie się spotkanie autorskie i dyskusja z udziałem kolektywu. Wystawa czynna będzie do 18 września 2016. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna