Wystawy

Wystawa „O Krasnoludkach i sierotce Marysi” w filii MBP nr 30

Dodano: 14 stycznia 2016, 08:32
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W Filii nr 30 MBP (ul. Braci Wieniawskich 5) odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji do książki Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i sierotce Marysi”. Otwarcie odbędzie się w piątek, 15 stycznia o godz. 12.

W ramach prezentowanej w MBP wystawy zobaczymy prace powstałe w czasie organizowanych w 2009 warsztatów z okazji 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci Marii Konopnickiej. Brali w nich udział wybitni polscy artyści, przedstawiciele różnych prądów i kierunków, wśród nich twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie "polskiej szkoły ilustracji", m.in. Janusz Stanna, Jolanta Marcolla, Stanisław Ożóg i Anna Sędziwy.

Nieograniczona fantazja, pomysłowość w kreowaniu i wizualizacji baśniowego świata oraz różnorodność rozwiązań plastycznych to walory wystawy złożonej z prac powstałych podczas warsztatów ilustratorów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury, który od ponad trzydziestu lat organizuje tematyczne warsztaty, w których biorą udział wybitni polscy ilustratorzy – zachęcają organizatorzy wystawy.

Czytaj więcej o: MBP Lublin wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna