Wystawy

Wystawa obrazów Magdy Giedroyć (zdjęcia prac)

  Edytuj ten wpis

Magda Giedroyć mówi, że potrafi zachwycić ją każdy obraz niezależnie od tego, w jakim czasie powstał i spod czyjego wyszedł pędzla.

Ale jej prace mówią o tym, że potrafi ją także oczarować świat niedostępny dorosłym. Często inspiracją dla niej są dziecięce zabawy, marzenia, baśnie z ich niezwykłą, czarodziejska atmosferą.

Artystka w lubelskiej Galerii ZPAP prezentuje obrazy, których bohaterem jest dziecko. I nie są to bynajmniej słodkie bobaski, a raczej zdecydowane osóbki, których oczka są ciekawe, miny wścibskie i można oczekiwać, że za chwilę mała dziewczynka tupnie nóżką. Na ich wyrazistych twarzyczkach z perkatymi noskami widać wszystkie barwy emocji. Wokół nich świat, do którego trudno się dostać, albo nawet który trudno zrozumieć. Ale bo też dorośli nie pamiętają ukochanych misiów i lalek, trudno im sobie przypomnieć baśniowe marzenia o zaczarowanych królewnach i dziwnych stworkach. W zadziwiający sposób Magda Giedroyć potrafiła to magiczne dzieciństwo zatrzymać w sobie i teraz przelać na płótno. Przedstawia nam to, o czym zabiegani, zapracowani, zestresowani, zapomnieliśmy.

Odbieramy jej obrazy z rozbawieniem, z nostalgią, a nawet pytamy z niedowierzaniem - "jak to, czy naprawdę tak było?”. Tak było. Lalki były kochane, misie personifikowane, z konikiem się rozmawiało, a krasnoludki istniały naprawdę. I tak naprawdę nie chcemy się obudzić z sennych wspomnień dzieciństwa. To wspaniałe, że Magda Giedroyć zabiera nas w czarowną podróż do przeszłości.

Prace Magdy Giedroyć można oglądać w lubelskiej Galerii ZPAP (ul. Krakowskie Przedmieście 62).

.

.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna