Wystawy

Wystawa Polskiej Fotografii Prasowej w Chatce Żaka

Dodano: 10 grudnia 2015, 14:42
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W poniedziałek, 14 grudnia, o godz. 16 w ACK UMCS „Chatka Żaka” odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy Grand Press Photo 2015. Zobaczymy najlepsze fotografie prasowe ubiegłego roku.

Grand Press Photo to organizowany przez miesięcznik „Press” konkurs, w którym udział biorą zawodowi reporterzy pracujący w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz wolni strzelcy. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. W tym roku obradom jury przewodniczył Christopher Morris – fotoreporter „Time”.

 

W czasie wystawy w Lublinie zaprezentowane zostaną 73 pojedyncze prace oraz 13 fotoreportaży, które dotarły do finału konkursu. Główną nagrodę Grand Press Photo 2015 otrzymał autor Zdjęcia Roku – Maciej Moskwa (Testigo Documentary). Jego zwycięska fotografia przedstawia 12-letniego Hasuna w obozie dla syryjskich uchodźców w Suruc. Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu pokazującego skutki ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna