Wystawy

Wystawa "Różaniec" w DDK Bronowice

Dodano: 27 stycznia 2016, 18:42
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Eleonory Sarnowskiej pod tytułem „Różaniec”. Otwarcie odbędzie się w piątek, 29 stycznia, o godz. 18.

Eleonora Sarnowska to pochodząca z Lublina artystka-samouk. Studiowała na lubelskim UMCS i krakowskim UJ. To właśnie kontakty ze środowiskiem krakowskim wyzwoliły w niej potrzebę malowania. Na co dzień związana jest z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Pomimo zachowywania kanonów malarskich, Sarnowska wielokrotnie stara się wykraczać poza normy i ograniczenia, przez co jej malarstwo sprawia wrażenie żywego i ciągle ewoluującego.

Obrazy, które zobaczymy w Galerii Krańcowej, są czytelne i nawiązują do modlitwy na różańcu. – Jak artystka sama przyznaje, jest to Jej wizja tych wszystkich radosnych, świetlanych, tragicznych i chwalebnych wydarzeń. Tak to przeżywa za każdym razem, kiedy odmawia różaniec – piszą organizatorzy. 

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Krańcowej do 3 marca.

Czytaj więcej o: wystawa DDK Bronowice wernisaż
Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy ta wystawa nie powinna być przy którymś z bronowickich kościołów lub świetlicy którą przy ul.Łabędziej zawiaduje bronowicki kościół?
Rozwiń
Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
różaniec wymyśliło paru sfrustrowanych zakonników niemieckich,sądząc po obecnej ateizacji tego kraju ,szybko im sie to znudziło,zdaje sie ,że pierwowzorem dla nich była Mala różaniec buddyjski,dlatego też sie pytam,gdzie jest w pismach coś o rózańcu? Polska ,to specyficzny kraj gdzie najchetniej sie wierzy w cuda wianki,a to przecież nic konkretnego do interesu nie wnosi i lekko trąci sekciarstwem i schizmą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna