Wystawy

Wystawa "Rzeźby mentalne"

Dodano: 26 maja 2016, 08:31
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W piątek, 3 czerwca o godz. 19 w Galerii Białej działającej przy Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Sofie Muller "Rzeźby mentalne".

Sofie Muller jest belgijską rzeźbiarką urodzoną w 1974 roku. Żyje i tworzy w belgijskim Ghent. - Jej twórczość niesie  silny przekaz psychologiczny, który podsuwa skojarzenia z traumatycznymi wspomnieniami z dzieciństwa, straty, bólu, wstydu, samotności, choroby, kalectwa, niespełnienia, skrywanej tajemnicy i lęku dorastania - piszą organizatorzy wystawy.

Artystka ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Jej prace wystawiane były m.in. w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Szwajcarii czy Indiach.

Artystka do udziału w swojej prezentacji  zaprosiła Roberta Kuśmirowskiego, znanego nie tylko polskiej publiczności. - Zaprezentujemy jego instalację pt. Träumgutstraße, pochodzącą z wystawy dedykowanej Salonowi Akademii w Warszawie w 2014 roku - przekonują organizatorzy.

Na wystawę prezentowaną w Galerii Białej składają się rzeźby, rysunki, obiekty, wideo, a także nowe prace, wykonane z alabastru.

Wystawa będzie czynna do 22 lipca.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna