Wystawy

Wystawa rzeźby Piotra Worońca

Dodano: 28 czerwca 2016, 16:56
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby Piotra Worońca, który odbędzie się w środę, 6 lipca o godz. 18.

- Twórczość rzeźbiarska Piotra Worońca sklasyfikować niezwykłe trudno. Wszelka próba kategoryzacji, stylistyki wymyka się jednoznacznej identyfikacji i odniesieniom. Charakteryzuje go wielka indywidualność w sztuce a zarazem sztuka indywidualności. Jest twórcą uniwersalnym, głęboko zatopionym w mit, archetyp, naturę, z jednoczesnym walorem osobniczego postrzegania świata - pisze komisarz wystawy, Marek Skalski.

Piotr Woroniec urodził się w 1955 roku w Giżycku. Jest absolwentem Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. Podstawowym materiałem twórczym Worońca jest drewno, które łączy z fragmentami metalowych części, włóknami, skórą, kamieniami. Jego prace wystawiane są w Polsce, jak również poza granicami kraju.

Ekspozycję będzie można oglądać do 27 lipca. Wstęp wolny.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 17:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co trzeba znowu sie nałykać ,żeby takie cóś wyprodukować? gosć nadaje sie w sam raz do abramowic w ramach nerwicy natręctw,albo to już deryllium obywatelu artysto
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2016 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
łomatko, ale paskuda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna