Wystawy

Wystawa "Stereotypy o Polsce" w Brain Damage Gallery

Dodano: 17 czerwca 2016, 14:53
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Przed nami kolejna wystawa w nowej przestrzeni galerii Brain Damage Gallery. Od piątku, 24 czerwca na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będziemy mogli oglądać wystawę "Stereotypy o Polsce". Otwarcie ekspozycji o godz. 19.

Promocja nowej wystaw BDG rozpocznie się już o godz. 8. W okolicach Dworca PKS oraz przejścia dla pieszych przy Hali Nova odbędzie się akcja happeningowa związana z tematem wystawy, czyli stereotypami o Polsce i Polakach.

Zasadnicza część wydarzenia rozpocznie się o godz. 19. Wówczas w Brain Damage Gallery odbędzie się wernisaż wystawy z udziałem takich artystów, jak m.in. Dan Allon, Dawid Jurek x Wojciech Łysiak, Anna Pichura, Kasia Suro i formacji Zryte Berety.

- Jak my, Polacy, wyglądamy w oczach swoich i innych Europejczyków? Zapraszamy na prezentację projektów artystycznych, które za pomocą działań twórczych odpowiedzą na to pytanie. Interesuje nas też interpretacja zadania, jak –  za pomocą jednej akcji artystycznej –  jasno można zobrazować stereotypy dotyczące Polski, ale też wzajemne relacje między Polską i pozostałymi krajami Unii Europejskiej - piszą o wystawie organizatorzy.

Wstęp na ekspozycję jest wolny. Wystawę będzie można oglądać do 8 lipca.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna