Wystawy

Wystawa "Świadomy Sen" w Galerii Białej

Dodano: 13 kwietnia 2016, 14:44
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Galeria Biała działająca w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zaprasza na wernisaż nowej wystawy zbiorowej pt. „Świadomy Sen”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w piątek, 15 kwietnia o godz. 18.

Wystawa powstała z inicjatywy Marty Ryczkowskiej, kuratorki projektu, we współpracy z Agnieszką Chwiałkowską. Biorą w niej udział tacy artyści, jak m.in. Paweł Korbus, Magda Hueckel, Ludomir Franczak, Magda Franczak, Joanna Rajkowska, Maess, Emrah Gökdemir.

Tytułowy świadomy sen odnosi się zarówno do praktyki świadomego śnienia (ang. Lucid Dream), związanej z umiejętnością wpływania na swoje sny, jak i zwrócenia uwagi na sen, który jawi się jako ostatnia dziedzina wolności absolutnej. Sen może być postrzegany jako przemyślany wybór – metafora buntu i odmowy uczestnictwa w pędzie codzienności, celowe odłączenie się, brak sygnału, wygaszenie zmysłów – zachęca Ryczkowska. 

Kuratorka dodaje również, że artyści, których prace zobaczymy na wystawie, badają sen jako zjawisko fizjologiczne, które ma silny wpływ na rzeczywistość. - Sztuka płynnie przenika się ze sferą medyczną, psychologiczną, społeczno-polityczną, czerpie zarówno ze studiów naukowych i paranaukowych jak i współczesnej humanistyki i kultury wizualnej – przekonuje.

Wstęp na wernisaż wystawy jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna