Wystawy

Wystawa "Transfusion” w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2013, 12:25
Autor: Kmo.

Wystawa "Transfusion” w Galerii Białej (Materiały prasowe)
Wystawa \"Transfusion” w Galerii Białej (Materiały prasowe)

W piątek 15 lutego) o godz. 18.00 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32 ) odbędzie się wernisaż wystawy Pawła Nowaka "Transfusion”.

Artysta przez wiele lat zajmował się budowaniem obiektów i instalacji, tworzył woskowe obrazy, a wszystkie jego prace były tymi, jakich można było (i trzeba było) dotknąć, poczuć, powąchać. Jednak nie był to kierunek dany mu na całe życie twórcze. W pewnym okresie zajął się malarstwem i filmami video – te dwie formy przenikały się czy może raczej uzupełniały.

Ważne dla niego jest pytanie, jakie stawia sobie wielu twórców – o sens egzystencji, o naszą obecność we wszechświecie i rolę w społeczeństwie.

Eulalia Domanowska napisała o nim, że "Paweł Nowak w poetycki, romantyczny sposób opowiada o ludzkiej egzystencji. Praca "Transfuzja” nieodparcie przywodzi na myśl film "Szklane serce” Wernera Herzoga. Właściwie ta sterylna przejrzystość trwoży. Gra ulotnych refleksów i kruchości raczej onieśmiela. Osnute gigantycznym kokonem metafor i znaczeń serce nieodmiennie pozostaje symbolem tego, co najcenniejsze, najbardziej żywe i najbardziej intymne”.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna