Wystawy

Wystawa w "Domu Chemika"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2010, 14:41

W Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika” czynna jest znakomita wystawa pt. "Nasz świat zabawek”. Prezentowane są na niej prace uczniów Liceum Plastycznego im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie.

Organizatorzy piszą "…rodzice – niech wystawa będzie dla was podróżą bogatą w najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, w estetyczne przeżycia będące efektem znakomicie zaprojektowanych i wykonanych form, w inspiracje malarskie, jakich dostarczyć mogą prace powstałe pod wpływem twórczości wielkich mistrzów takich jak Bruegel, Nowosielski, Mondrian, Miro, Chagall i innych…”

Jednak, by podziwiać to, co zobaczymy na wystawie, niekoniecznie trzeba się odwoływać do wielkich mistrzów, a raczej trzeba tylko zachwycić się tymi młodymi ludźmi, o których mówi się wciąż "nie ukształtowani”, a którzy robią rzeczy niezwykłe, świadczące o olbrzymiej wyobraźni, precyzji wykonania, ogromnej dbałości o efekt końcowy. Zabawki, jakie są na tej wystawie po prostu są niezwykłe.

– Na wystawie są zabawki twarde – wykonane z drewna i miękkie – z tkanin – wyjaśnia Jarosław Ćwiek, dyrektor Liceum Plastycznego w Nałęczowie. – To prace dyplomowe naszych uczniów, w sumie po kilkadziesiąt eksponatów z każdej specjalizacji. Zabawki na przestrzeni lat zmieniały się. Kiedyś zabawka była tylko do zabawy dziś, szczególnie ta w wykonaniu naszych uczniów, jest ich wyobrażeniem świata.

Inspirowani są współczesnością. Ilustrują ten świat w sposób bardzo syntetyczny, zmuszają do logicznego myślenia. Jako przykład może słuzyc praca zespołową, jaka w szkole powstała – portrety członków zespołu "Metalika”.

Projekty, jakie realizują uczniowie tego liceum łączą piękno, sztukę, walory edukacyjne. Dla nich forma i kolor są bardzo ważne, ale też trzeba podkreślić, że wykonanie jest na najwyższym poziomie.

Oni znakomicie łączą wyobraźnię jeszcze dzieci, albo też tylko dziecięce wspomnienia, marzenia z maestrią sztuki, z szaloną wyobraźnią i ogromną wrażliwością artystyczną. To prace zaskakująco pomysłowe, piękne, często przezabawne, na pewno przyjazne każdemu dziecku (i dorosłym też).
Maria Kolesiewicz
Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna