Wystawy

Wystawa "Zabytki na karpackich bezdrożach" u dominikanów

Dodano: 5 maja 2016, 08:19
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W piątek, 6 maja o godz. 17 w Krużgankach Klasztoru Ojców Dominikanów (ul. Złota 9) odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Zabytki na karpackich bezdrożach".

Wystawa pokazuje fotografie z lat 60-tych i 70-tych XX w., na których został zadokumentowany stan zachowania części cerkwi z Podkarpacia, ale także ówczesny krajobraz kulturowy. Prezentowane na wystawie unikatowe zdjęcia to część bogatego zbioru negatywów i odbitek fotograficznych wykonanych w trakcie wieloletnich prac inwentaryzatorskich i konserwatorskich prowadzonych przez dr Barbarę Tondos i Jerzego Tura (Wojewódzki Konserwator Zabytków w Rzeszowie w latach 1956-65).

Teksty, które towarzyszą fotografiom, są fragmentami rozmów nagrywanych w ostatnich latach ich życia. Wystawa pragnie zwrócić uwagę także na lubelskie konserwatorskie "rodzinne archiwa" i zachęcić posiadaczy do czerpania z ich bogactwa. W Lublinie istnieją także "archiwa mówione", dołączmy się do tej akcji opowiadając o swoich doświadczeniach konserwatorskich z minionych lat.

Wystawę będzie można oglądać do 31 maja.

Czytaj więcej o: wystawa wernisaż
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna