Wystawy

Wystawy w Bibliotece Łopacińskiego

  Edytuj ten wpis

Dziś (12.10) o godz. 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4) w Lublinie otwarte zostaną dwie wystawy.

Pierwsza w Galerii Biblioteki to ekspozycja z cyklu "Nasi sąsiedzi” nosi tytuł "Niemcy”.

– Wystawa została przygotowana w oparciu o zbiory własne – wyjaśnia Agata Kozioł, pracownik działu Informacji i Promocji WBP i kustosz wystawy. – Pokazuje historie i współczesność Niemiec w wielu gałęziach kultury – muzyce, literaturze, sztuce. Mamy bardzo bogate zbiory dotyczące tego tematu i wybór był trudny.

Na wystawie znajdzie się wiele cennych starodruków, oryginały pierwszych wydań Schillera, dokumenty, fotografie, pocztówki. Ta ekspozycja czynna będzie do 27 listopada.
Druga wystawa, która będzie w Galerii Zielonej biblioteki nosi tytuł "Herlinde Koelbl – zadomowieni w pisaniu. Pisarze przy pracy. Fotografie i rozmowy”.

To wystawa przygotowana przez Instytut Goethego w Krakowie. są na niej fotografie współczesnych pisarzy – m.in. Güntera Grassa, Herty Miller, Julii Frank i in. Oraz wydawnictwo w którym znajdują się rozmowy i wywiady z pisarzami. Wystawa czynna jest do 23 października.
Maria Kolesiewicz
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna