Wystawy

Zobacz 52 Mgnienia Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2012, 16:39
Autor: (agdy)

Portret zbiorowy autorów zdjęć "52 Mgnień” (Michał Woźniak)
Portret zbiorowy autorów zdjęć \"52 Mgnień” (Michał Woźniak)

W środę (29 lutego) otwarcie niezwykłej wystawy fotograficznej. Prawie 40 fotografów przez rok robiło zdjęcia naszemu miastu. Efekt to prezentacja około 400 zdjęć. Zobaczyć je można w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w Lublinie. Wstęp wolny.

52 tygodnie fotografowania, 38 aktywnych uczestników, ponad 1500 fotografii, niezwykłe spojrzenia na nasze miasto, ważne wydarzenia, wyjątkowe chwile i zwykłe życie – wszystko to w ramach projektu 52 Mgnienia, organizowanego na jubileusz 75-lecia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego – zachęcają organizatorzy.

– Cały projekt był swego rodzajem eksperymentu – mówi Robert Pranagal, który wymyślił i koordynował akcję. W czasie jej trwania, przez cały zeszły rok – od 1 stycznia do sylwestra - członkowie i sympatycy Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego starali się pokazać prawdziwe oblicze Lublina.

Projekt wieńczy wystawa końcowa, na której zobaczymy 52 fotografie wybrane przez uczestników projektu – po jednej na każdy tydzień roku, a także zdjęcia dodatkowe prezentujące przekrój zebranego materiału. W sumie 400 prac 38 autorów.

- Różnorodność spojrzeń, interpretacji i tematów jest przeogromna - od popularnych zabytków miasta, poprzez portrety, wydarzenia społeczne, kulturalne i sportowe, życie ulicy, aż po nieznane rewiry. Śmiało można powiedzieć, że wszystkie fotografie mają znaczenie dokumentalne i historyczne, ale wiele z nich ma dodatkowo wysokie walory artystyczne – zachęcają organizatorzy.

Wernisaż 29 lutego (środa) o godz. 18 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w Lublinie. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna