piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Dom

BalexMetal na swoim


Dwie linie technologiczne do tłoczenia blachodachówek i paneli trapezowych zostały w minioną sobotę (4.10. br.) uroczyście oddane do użytku w firmie BalexMetal w Świdniku.
Te zachodniej produkcji maszyny mogą w ciągu jednej zmiany dostarczyć od 1,5 do 2 tys. mkw. wyprofilowanej blachy zarówno ocynkowanej, jak i powlekanej. Do ich obsługi zatrudniono cztery osoby. Komputerowy system optymalizacji połaci dachowych, jakim dysponuje oddział, pozwala dobrać dla każdego klienta ilości, które do minimum eliminują odpady.
Polsko-Belgijska spółka, jakim jest BalexMetal zajmuje się od lat produkcją i sprzedażą materiałów stalowych dla budownictwa. Lubelski oddział, o profilu handlowym mieścił się uprzednio w dzierżawionych pomieszczeniach w Lublinie. W ubiegłym roku zapadła decyzja o budowie nowej siedziby i tłoczni. Wybór padł na Świdnik, gdzie w ciągu pół roku powstała inwestycja wartości ponad 3 mln. zł. Składają się na nią własnej produkcji hala z wydzieloną częścią biurową oraz mniejsze obiekty magazynowe. Obecnie trwa tam praca jednozmianowa, ale w razie potrzeby istnieje możliwość wprowadzenia kolejnych, jak również rozbudowy zakładu.
Na zakończenie imprezy wielu przedstawicieli firm współpracujących z BalexMetalem zostało uhonorowanych przez prezesa Lecha Baranowskiego, współwłaściciela przedsiębiorstwa oraz Józefa Puźniaka, prezesa lubelskiego oddziału okolicznościowymi statuetkami oraz drobnymi upominkami. Jan Kasprzak
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24