sobota, 20 stycznia 2018 r.

Dom

Budowa i modernizacja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2001, 19:09
Autor: (elle)

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Oddział w Lublinie ogłosiło konkurs na najładniejsze budynki poddane procesom modernizacji oraz wybudowane obiekty użyteczności publicznej w latach 1998-2001 r.

W ubiegłym roku lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego ogłosił konkurs na najładniejszy budynek wielorodzinny Lubelszczyzny, który cieszył się ogromną popularnością i prestiżem. Sprawiło to, że kierownictwo PTM postanowiło podjąć kolejne wyzwanie i ogłosiło w tym roku nowy konkurs. Tym razem są promowane procesy termomodernizacyjne i modernizacyjne w starych zasobach mieszkaniowych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na pomysłowość i inicjatywę uczestników procesu budowlanego oraz wysoką jakość i nowoczesność rozwiązań architektonicznych, technicznych i funkcjonalnych budynku. Sprawdzana będzie również dobra organizacja i ekonomika procesu realizacyjnego przedsięwzięcia inwestycyjnego.
– Chcemy przyczynić się do tego, żeby ludzie wiekszą uwagę zwracali na swoje otoczenie, czynili je piękniejszym, a budynki stawały się bardziej ekonomiczne. Przeprowadzone remonty zaowocują w przyszłości nie tylko ładną architekturą, ale także sprawią że budynki będą tańsze w eksploatacji – mówi Kazimierz Widysiewicz, prezes lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego.
Konkurs na najlepiej przeprowadzoną modernizację ma za zadanie wyłonić wyróżniające się budynki mieszkalne wielorodzinne i małe domy mieszkalne, które zostały poddane zabiegom modernizacyjnym w latach 1998 – 31 grudnia 2001 r.
Budynki będą oceniane w kilku kategoriach: mieszkalnej kredytowanej ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, mieszkalnej, mieszkalno-usługowej, zabytkowej, w której występuje co najmniej jeden lokal mieszkalny oraz obiekty użyteczności publicznej.
Budynki można zgłaszać do 15 lutego 2002 r. Oficjalne ogłoszenie listy laureatów nastąpi na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.
Szczegółowe informacje na temat konkursu uzyskać można w siedzibie Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego Oddział w Lublinie mieszczącej się przy ul. Nadbystrzyckiej 11; tel. (081) 743-49-64.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!