niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Dom

Budowa i modernizacja

Dodano: 11 grudnia 2001, 19:09
Autor: (elle)

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Oddział w Lublinie ogłosiło konkurs na najładniejsze budynki poddane procesom modernizacji oraz wybudowane obiekty użyteczności publicznej w latach 1998-2001 r.

W ubiegłym roku lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego ogłosił konkurs na najładniejszy budynek wielorodzinny Lubelszczyzny, który cieszył się ogromną popularnością i prestiżem. Sprawiło to, że kierownictwo PTM postanowiło podjąć kolejne wyzwanie i ogłosiło w tym roku nowy konkurs. Tym razem są promowane procesy termomodernizacyjne i modernizacyjne w starych zasobach mieszkaniowych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na pomysłowość i inicjatywę uczestników procesu budowlanego oraz wysoką jakość i nowoczesność rozwiązań architektonicznych, technicznych i funkcjonalnych budynku. Sprawdzana będzie również dobra organizacja i ekonomika procesu realizacyjnego przedsięwzięcia inwestycyjnego.
– Chcemy przyczynić się do tego, żeby ludzie wiekszą uwagę zwracali na swoje otoczenie, czynili je piękniejszym, a budynki stawały się bardziej ekonomiczne. Przeprowadzone remonty zaowocują w przyszłości nie tylko ładną architekturą, ale także sprawią że budynki będą tańsze w eksploatacji – mówi Kazimierz Widysiewicz, prezes lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego.
Konkurs na najlepiej przeprowadzoną modernizację ma za zadanie wyłonić wyróżniające się budynki mieszkalne wielorodzinne i małe domy mieszkalne, które zostały poddane zabiegom modernizacyjnym w latach 1998 – 31 grudnia 2001 r.
Budynki będą oceniane w kilku kategoriach: mieszkalnej kredytowanej ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, mieszkalnej, mieszkalno-usługowej, zabytkowej, w której występuje co najmniej jeden lokal mieszkalny oraz obiekty użyteczności publicznej.
Budynki można zgłaszać do 15 lutego 2002 r. Oficjalne ogłoszenie listy laureatów nastąpi na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.
Szczegółowe informacje na temat konkursu uzyskać można w siedzibie Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego Oddział w Lublinie mieszczącej się przy ul. Nadbystrzyckiej 11; tel. (081) 743-49-64.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24