sobota, 17 marca 2018 r.

Dom

Budowlane jaskółki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2003, 12:44

d Oferta wystawców oraz liczba odwiedzających XIV Międzynarodowe Targi Lubelskie „Lubdom – wiosna 2003” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Trudno było zauważyć, że branża budowlana przeżywa regres.
O kryzysie w branży budowlanej mówi się głośno. Mniejsze obroty firm działających w tym sektorze, minimalne zainteresowanie budową albo większymi remontami wśród klientów, mniej-sze liczebnie targi o ogólnopolskim znaczeniu to oznaki tej sytuacji. Wszystkie złe zwiastuny nie zniechęciły jednak organizatorów XIV MTL „Lubdom – wiosna 2003” do przygotowania kolej-nej imprezy wystawienniczej. I okazało się to strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Wprawdzie nie było tak licznie, jak w latach najlepszego boomu, kiedy w targach uczestniczyło ponad 200 wystawców, ale ich liczba ponad 170 całkiem dobrze wypada przy takim porównaniu i na dzisiej-sze czasy. W targach uczestniczyły wiodące firmy z regionu i z kraju. Przyjechała także delegacja wystawców zza wschodniej granicy skupieni w Brzeskim oddziale Białoruskiej Izby Handlowo – Przemysłowej.
Atrakcyjne stoiska
Na stoiskach były prezentowane pokrycia dachowe, urządzenia grzewcze, materiały budowla-ne, okna i drzwi, instalacje wodno – kanalizacyjne, kostka brukowa, itp. Ofertę tą uzupełniały akcesoria służące do wyposażenia wnętrz. Nie zabrakło projektów architektonicznych oraz oferty spółdzielni mieszkaniowych i developerów zgrupowanych na stoisku lubelskiego oddziału Pol-skiego Towarzystwa Mieszkaniowego. Organizatorzy przygotowali dla wystawców ok. 3600 mkw. powierzchni wystawienniczej.
– Odwiedzam te targi po raz kolejny i zauważam pewne zmiany na korzyść. Obecnie można podejść do każdego stoiska, obejrzeć dokładnie produkt, a nie jak było kilka lat temu, że trudno było cokolwiek zobaczyć – powiedział nam Janusz Krawczyński z Lubartowa.
Przyznać trzeba, że w tym roku wielu wystawców bardzo atrakcyjnie prezentowało swoje wy-roby, a stoiska było oryginalnie zaaranżowane. Wymienić można chociażby firmę Blachy Pru-szyński Sp. z o.o. czy FCB „Wacłąw Joerpk”, albo Semmelrock Stein+ Design Kostka Brukowa Sp. z o.o. Niektóre z nich można było z powodzeniem odnieść do poznańskiej Budmy.
Mniej nowości
Wśród prezentowanych produktów trudno było odnaleźć nowości. W większości przypadków były to znane i produkowane od kilku lat wyroby, cieszące się sporą popularnością. Tradycyjnie już lubelska Pol-Skone, która na każdych targach pokazuje nowy produkt, zaprezentowała no-wość - drzwi wewnątrz lokalowe „Retro”. Natomiast Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej z Lewkowa pokazało bloczki Max-220-systherm Lewkowo.
Wielkie nadzieje
Przed rozpoczęciem lubelskiego targowania miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową halę targową. Jak zapowiada Jerzy Wolniak prezes MTL, jesienna edycja Lubdomu, o ile nic nie stanie na przeszkodzie, będzie odbywać się już w nowej lokalizacji.
– Pozwoli to zapewnić odpowiedni standard usług wystawcom i zwiedzającym wystawę. Współpraca z naszymi wschodnimi partnerami jest zapowiedzią rozwoju naszych kontaktów i wymiany gospodarczej – zapowiada J. Wolniak.
Nowa hala jawi się obecnie jak nowy etap w historii MTL, Lublina i regionu. Wszyscy łączą z nią wielkie nadzieje, m.in. na ożywienie sytuacji na rynku budowlanym i stworzenie nowych miejsc pracy. (elle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!