środa, 29 marca 2017 r.

Dom

Cedrowy fornir z klasą

Dodano: 4 marca 2003, 15:49


Od lat systematycznie poprawia się jakość i estetyka mieszkań. Duży w tym udział ma nowoczesna stolarka drzwiowa. Maleje natomiast zainteresowanie popularnymi, o niskiej jakości białymi skrzydłami. Rośnie zainteresowanie, estetycznymi, mocniejszymi ich odmianami o naturalnych przekrojach drewna.
Wśród wielu krajowych i zagranicznych producentów na uwagę zasługują hiszpańskie wyroby z firmy Kente. Oferują oni jako jedyni w Polsce drzwi z fornirem cedrowym. Ponadto w swojej propozycji mają okładziny mahoniowe, dębowe, klonowe i bukowe Drzwi wewnętrzne robione są na bazie fornirowanej gładkiej lub wytłaczanej płyty MDF. Spośród nich można wybierać jednolite lub przeszklone. W tym drugim przypadku z jedną szybą i imitacją szprosów bądź z kilku lub kilkunastu pojedynczych szyb. Ich kształty i wielkość może być różna, przykładowo do łazienki zalecane są drzwi Ovalo z okrągłym oknem. Drzwi zewnętrzne to udane połączenie metalowych arkuszy, które są ich podstawą i elegancji drewnopodobnego forniru.
Oprócz naturalnych słoi, które nadają estetyki tym drzwiom, do ich zalet należy również zaliczyć kształty i przetłoczenia nawiązujące do kultury iberyjskiej. Pozwala to na wkomponowanie ich do każdego wnętrza lub wejścia do domku jednorodzinnego. Drzwi wewnętrzne produkowane są w określonych seriach, z których najbardziej znane to De Luxe ich wytłoczenia o łukowych kształtach pasują do stylowych aranżacji wnętrz. Elegance to nazwa serii, która preferuje klasyczny gust domowników. Drzwi o tej nazwie są proste i estetyczne, dobrze komponują się zarówno w stylowych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Inne popularne serie to Estillo, Colonial, Classic, Geometric Moderna Dalf, każda z nich to kilka odmian drzwi ze swymi nazwami.
Ceny brutto niektórych wersji to Pamplona (mahoń) 1098,89 zł, Gandia (dąb) 1662,78 zł, Ronda (mahoń) 1676,69 zł, Ibiza (mahoń) 1405,98 zł. (zk)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24