Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

7 lutego 2007 r.
13:22
Edytuj ten wpis

Ceny ziemi wciąż idą w górę

0 0 A A

Marzysz o domku z ogrodem? Pospiesz się z kupnem działki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Praktycznie w każdej gminie położonej blisko Lublina jest więcej zainteresowanych zakupem niż oferujących ziemię na sprzedaż. A ceny wciąż rosną.

Choć specjaliści rynku nieruchomości oceniają, że wzrost cen działek budowlanych nie będzie tak dynamiczny, jak w 2006 roku, nadal opłaca się inwestować w ziemię. - Ludzie uciekają z miasta. Szukają ciszy, spokoju, własnego kawałka zieleni, ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, że budowa domu jest wciąż tańsza niż kupno mieszkania o podobnym metrażu - wyjaśnia Cezary Papliński, właściciel lubelskiego biura pośrednictwa Ad Rem.
Kupno ziemi opłaca się nawet wtedy, gdy nie mamy zamiaru się budować. Ceny wciąż rosną i z pewnością za rok lub dwa tę samą działkę będzie można sprzedać z zyskiem.

Blisko do ogrodu, daleko do szkoły

Posiadanie własnego domu ma wiele plusów: cisza, skrawek własnej zieleni i... brak opłacanego co miesiąc czynszu. Minusem jest odległość. Bo małe dzieci trzeba do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne dowieźć samochodem, a jak zabraknie chleba czy masła, do najbliższego sklepu bywa kilka kilometrów. No i wyprawa na nocne party kończy się kursem taksówką. Ale większości właścicieli domów na obrzeżach Lublina to nie przeszkadza.
- Mieszkamy w Lipniaku, który jest położony bardzo blisko Lublina. Na razie dojazdy nie stanowią problemu, ale gdy nasz syn podrośnie i będzie mógł samodzielnie wracać ze szkoły autobusem, problem się pojawi. Bo autobus jest jeden, a kursów zaledwie kilka dziennie - mówi Magdalena Kłoda. - Niedawno kupiliśmy drugą działkę w Tomaszowicach. Cena była okazyjna - 52 tys. za 6700 metrów kwadratowych. Tam autobusy kursują co kilkanaście minut. Wprawdzie mamy zamiar tam się budować, ale jeżeli ceny ziemi nadal będą tak rosły, zastanowimy się nad sprzedażą tej działki.

Każda gmina jest modna

Właściwie nie ma już podziału na modne - a tym samym droższe - i niemodne, tańsze, gminy. Ceny są porównywalne. Choć wciąż Konopnica i Jastków pozostają na czele, to do niedawna omijane przez inwestorów Głusk, Strzyżewice czy Wólka Lubelska notują ogromny wzrost zainteresowania kupujących. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Konopnica - ze względu na wciąż niewyjaśnioną lokalizację obwodnicy - nie ma planu zagospodarowania dla wszystkich miejscowości leżących na terenie gminy. A to dla osób myślących o budowie oznacza konieczność wystąpienia o tzw. warunki zabudowy - procedurę znacznie dłuższą niż pobranie wypisu z planu zagospodarowania.

Na zachód od Lublina

Do wyboru mamy dwie gminy: Konopnica i Jastków.
W Konopnicy najmodniejsze miejscowości to: Lipniak, Motycz, Kozubszczyzna i Szerokie.
- Szczerze mówiąc, zainteresowaniem kupujących cieszą się działki na terenie całej gminy - mówi Maria Bucoń, kierownik referatu do spraw budowlanych w Urzędzie Gminy. - Mówi się o niemal nałęczowskim klimacie w Motyczu, a Lipniak jest położony właściwie o krok od granic miasta. Plan zagospodarowania obejmuje jedynie Zemborzyce i Stasin. Minimalna wielkość działki budowlanej wynosi 1000 metrów kw. Wodociąg i gaz są w większości miejscowości, brakuje kanalizacji.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Kozubszczyzna 7300 m kw. - 110 000 zł;
• Szerokie 8200 m kw. - 520 000 zł;
• Zemborzyce Podleśne 3400 m kw. - 153 000 zł;
• Motycz 5200 m kw.- 234 000 zł;
• Lipniak 2900 m - 261 000 zł.

W gminie Jastków największą popularnością cieszą się: Dąbrowica, Marysin, Natalin, Dębówka i Płouszowice Kolonia. Popyt jest ogromny - jak mówi Danuta Kuna z referatu budownictwa, znacznie przewyższa podaż. Gmina ma aktualny plan zagospodarowania, wodociąg i gaz praktycznie w każdej miejscowości a kanalizacja objęte są Marysin, Natalin, Tomaszowice i Snopków. Minimalna powierzchnia działki budowlanej wynosi 1500 m kw. (szerokość minimum 20 metrów) a działki zagrodowej 1800 m kw. (25 m szetrokości).
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Płouszowice Kolonia 1800 m kw.- 117 000 zł;
• Snopków 2708 m kw.- 120 000 zł;
• Barak 1800 m kw.- 7 200 zł;
• Dębówka 2300 m kw.- 295 000 zł;
• Dąbrowica 2020 m kw.- 141 400 zł;
• Natalin 1875 m kw. - 160 000 zł.

Na północ i północny wschód od Lublina

Zwolennicy tego kierunku mogą wybierać pomiędzy gminami: Niemce i Wólka Lubelska.
Gmina Niemce przyciąga inwestorów do miejscowości: Elizówka, Jakubowice i Kolonia Jakubowice, Dys, Ciecierzyn. Tutaj także zainteresowanie kupujących jest ogromne. Gmina dysponuje aktualnym planem zagospodarowania dla wszystkich miejscowości znajdujących się na jej terenie. Oprócz kanalizacji jest dostęp do wszystkich mediów. Minimalna wielkość działki budowlanej wynosi 1000 m kw. (szerokość 18 m), zagrodowej 1800 m (szerokość 25 m).
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Dys 1650 m kw. - 165 000 zł;
• Elizówka 4100 m kw. - 246 000 zł;
• Jakubowice Konińskie 2480 m kw. - 161 200 zł;
• Ciecierzyn 5200 m kw.- 156 000 zł.

W Wólce Lubelskiej najmodniejsze miejscowości to: Turka, Łuszczów, Pliszczyn i Kolonia Pliszczyn, Kolonia Biskupie. Planem zagospodarowania objęte są wszystkie tereny gminy. Minimalna wielkość działki to 1000 metrów kw. (20 m szerokości). Wodociąg obejmuje 100 proc., gaz 75 proc. a kanalizacja 45 proc. miejscowości. Jak dodaje wójt Włodzimierz Hofa, jest to jest to jedna z najlepiej oświetlonych gmin w województwie, a i stanu dróg wielu innych wójtów mogłoby pozazdrościć.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Kolonia Biskupie 16000 m kw. (szer. 35 m) - 169 920 zł;
• Turka 5700 m kw. - 199 500 zł;
• Rudnik 2400 m kw. - 72 000 zł;
• Długie 1400 m kw. - 70 000 zł.

Na wschód od Lublina

Świdnik już teraz nazywany jest przez wielu "sypialnią Lublina”. Mówi się nawet o tym, że wkrótce zamiast miasta Świdnik, będzie... dzielnica Świdnik. Na razie są do kupienia działki ujęte w aktualnym planie zagospodarowania, w większości z pełnym dostępem do wszelkich mediów. Jak przekonują pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego plusem wyróżniającym Świdnik jest dobry dostęp do sklepów, urzędów, szkół i... kina - tego w podlubelskich miejscowościach nie znajdziemy.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH W ŚWIDNIKU:
• 5000 m kw. - 500 000 zł;
• 1543 m kw. - 84 865 zł.

Na południe od Lublina

Do wyboru mamy gminy: Głusk i Strzyżewice.
W Głusku boom budowlany trwa co najmniej od ubiegłego roku. Najpopularniejsze miejscowości to: Prawiedniki, Kazimierzówka, Kalinówka, Dominów i Abramowice Prywatne. Dostęp do gazu jest w każdej miejscowości, podobnie jak wodociągi. Kanalizacją objęta jest część gminy. Minimalna wielkość działki pod budowę jednorodzinną wynosi 900 m kw., w przypadku usług jest to 1500 m kw. Gmina dysponuje aktualnym planem zagospodarowania.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Kazimierzówka 27300 m kw. - 1 092 000 zł;
• Kalinówka 1063 m kw. - 38 100 zł;
• Prawiedniki 12800 m kw. - 486 000 zł;
• Dominów 5600 m kw. - 84 000 zł;
• Abramowice Prywatne 8400 m kw. - 252 000 zł.

Najatrakcyjniejsze miejscowości w gminie Strzyżewice to: Polanówka, Żabia Wola, Osmolice, Piotrowice. Cała gmina objęta jest aktualnym planem zagospodarowania. W każdej miejscowości jest dostęp do wodociągu, w większości do gazu - brakuje kanalizacji. Minimalna wielkość działki budowlanej wynosi 1000 m kw., zagrodowej 2500 m kw.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Osmolice 10000 m kw. - 70 000 zł;
• Piotrowice 10500 m kw. - 60 000 zł;
• Polanówka 11300 m kw. - 195 000 zł;
• Żabia Wola 1000 m kw. - 20 000 zł.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Zobacz wszystkie komentarze

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przepisali gospodarstwo na syna, teraz do domu muszą wchodzić oknem
film

Przepisali gospodarstwo na syna, teraz do domu muszą wchodzić oknem 1 0

Starsi ludzie zmuszeni są wchodzić do domu oknem, pozbawieni łazienki załatwiają potrzeby na pobliskim polu. Wcześniej małżeństwo przepisało gospodarstwo na syna.

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy?
galeria

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy? 6 3

Lubelski przedsiębiorca szykuje się do wyburzenia budynków stojących obok pedetu. Do Urzędu Miasta złożył wnioski o pozwolenie na rozbiórkę. Nie ma jednak mowy o burzeniu domu towarowego, który wcale nie musi być zrównany z ziemią. Miejska uchwała pozwala wkomponować go w nową zabudowę

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość 21 13

Zakończyły się postępowania dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy z puławskiej komendy, którzy w kwietniu tego roku zabronili swoim podwładnym stosowania pouczeń. Kazali wlepiać kierowcom mandaty. Szef miejscowej drogówki oraz zastępca komendanta otrzymali „ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby”.

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy
galeria
film

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy 110 51

Sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach w poniedziałek pękała w szwach. Na spotkanie Klubu Obywatelskiego z Lechem Wałęsą przyszli głównie sympatycy opozycji. Były prezydent zachęcał do organizowania się, żeby "demokratycznie" zmienić rząd

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy 5 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Na zakończenie rozgrywek rezerwy Azotów Puławy pokonały Glorię Katowice i zakończyły sezon na pierwszym miejscu w swojej grupie

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki 287 54

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. Ok. 150 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Jedni mówią o epidemii, drudzy o sporze płacowym z dyrekcją

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 46 8

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty 0 1

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 2 6

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 25 6

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 2

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 18 3

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką

Nowa droga połączy wschodnią część miasta z ekspresówką 4 4

Lada dzień rozpocznie się budowa ul. Kusocińskiego. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą -Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina. Prace przy nowej drodze liczącej blisko 2 kilometry mają potrwać do października 2020 r.

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów

Miliony z UE na nowe warsztaty szkolne. Będą tu uczyć siedmiu zawodów 0 5

Jeszcze w tym roku ma stanąć budynek nowych Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Na przyszły rok zostały zaplanowane zaś prace wykończeniowe i wyposażenie w sprzęt do nauki zawodów. W poniedziałek na miejscu, gdzie ma stanąć hala władze powiatu kraśnickiego podpisały umowę z wykonawcą

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.