czwartek, 23 listopada 2017 r.

Dom

Płyty Fasoterm stanowią doskonałą izolację akustyczną i termiczną budynków nowo wznoszonych, istniejących oraz sufitów garaży podziemnych ocieplanych metodą lekką mokrą. Fasoterm PF
oraz Fasoterm NF to płyty z wełny mineralnej wyprodukowane
z włókien skalnych.

Fasoterm PF to specjalistyczna płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych, która dodatkowo posiada oznakowanie w postaci wypalonych pasków na powierzchni. Umożliwia ono właściwy montaż płyt Fasoterm stroną oznakowaną do powierzchni ściany zewnętrznej. Natomiast Fasoterm NF to płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych o lamellowym układzie włókien.
– Jako warstwę izolacyjną w metodzie „lekkiej mokrej” polecamy zastosować płyty z wełny mineralnej Fasoterm – radzi Tomasz Bartosik, specjalista ds. izolacji z firmy Saint-Gobain Isover Polska. – Płyty te posiadają nie tylko bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Ich zastosowanie poprawi również akustykę budynku.
W celu uzyskania najlepszej jakości wykonanego ocieplenia metodą lekką mokrą konieczne jest zastosowanie pozostałych składowych systemu (klej, siatki, tynk, etc.), posiadających aprobaty techniczne i przeznaczonych do stosowania w metodzie lekkiej mokrej z wełną mineralną.
Zastosowanie wełny marki Isover Gullfiber do ocieplania metodą lekką mokrą przynosi wymierne oszczędności ciepła, a także dodatkowe zabezpieczenie akustyczne.

Jak izolujemy

Wykonanie systemu ociepleniowego metodą lekką mokrą jest stosunkowo łatwe i nie powinno sprawiać problemów technicznych. Ściana, na którą mocuje się płyty, powinna być równa, a ewentualne ubytki należy zaspoinować zaprawą. Podłoże powinno być stabilne, nośne, czyste i suche. W przypadku wykonywania systemu ociepleniowego na starym tynku należy sprawdzić jego przyczepność.

Kolejne etapy prac to:

• Przygotowanie podłoża i montaż listwy startowej
• Przyklejanie szerokiego na ok. 40 cm paska siatki zbrojącej.
• Nanoszenie kleju po obwodzie płyty oraz w kilku punktach pośrodku. W przypadku płyt Fasoterm NF klej należy nanieść na całej powierzchni płyty.
• Przyklejanie płyt mijankowo zaczynając od listwy startowej.
• Nanoszenie kleju na przyklejone płyty.
• Wtapianie i szpachlowanie siatki. Siatka wtapiana z zakładem na pas sąsiedni około 10 cm.
• Gruntowanie powierzchni i nakładanie tynku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!