poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Dom

Płyty Fasoterm stanowią doskonałą izolację akustyczną i termiczną budynków nowo wznoszonych, istniejących oraz sufitów garaży podziemnych ocieplanych metodą lekką mokrą. Fasoterm PF
oraz Fasoterm NF to płyty z wełny mineralnej wyprodukowane
z włókien skalnych.

Fasoterm PF to specjalistyczna płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych, która dodatkowo posiada oznakowanie w postaci wypalonych pasków na powierzchni. Umożliwia ono właściwy montaż płyt Fasoterm stroną oznakowaną do powierzchni ściany zewnętrznej. Natomiast Fasoterm NF to płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien skalnych o lamellowym układzie włókien.
– Jako warstwę izolacyjną w metodzie „lekkiej mokrej” polecamy zastosować płyty z wełny mineralnej Fasoterm – radzi Tomasz Bartosik, specjalista ds. izolacji z firmy Saint-Gobain Isover Polska. – Płyty te posiadają nie tylko bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Ich zastosowanie poprawi również akustykę budynku.
W celu uzyskania najlepszej jakości wykonanego ocieplenia metodą lekką mokrą konieczne jest zastosowanie pozostałych składowych systemu (klej, siatki, tynk, etc.), posiadających aprobaty techniczne i przeznaczonych do stosowania w metodzie lekkiej mokrej z wełną mineralną.
Zastosowanie wełny marki Isover Gullfiber do ocieplania metodą lekką mokrą przynosi wymierne oszczędności ciepła, a także dodatkowe zabezpieczenie akustyczne.

Jak izolujemy

Wykonanie systemu ociepleniowego metodą lekką mokrą jest stosunkowo łatwe i nie powinno sprawiać problemów technicznych. Ściana, na którą mocuje się płyty, powinna być równa, a ewentualne ubytki należy zaspoinować zaprawą. Podłoże powinno być stabilne, nośne, czyste i suche. W przypadku wykonywania systemu ociepleniowego na starym tynku należy sprawdzić jego przyczepność.

Kolejne etapy prac to:

• Przygotowanie podłoża i montaż listwy startowej
• Przyklejanie szerokiego na ok. 40 cm paska siatki zbrojącej.
• Nanoszenie kleju po obwodzie płyty oraz w kilku punktach pośrodku. W przypadku płyt Fasoterm NF klej należy nanieść na całej powierzchni płyty.
• Przyklejanie płyt mijankowo zaczynając od listwy startowej.
• Nanoszenie kleju na przyklejone płyty.
• Wtapianie i szpachlowanie siatki. Siatka wtapiana z zakładem na pas sąsiedni około 10 cm.
• Gruntowanie powierzchni i nakładanie tynku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!