poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Dom

Ciesz się własnym mieszkaniem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2007, 13:13

Wakacje kredytowe, ubezpieczenie od utraty pracy - banki prześcigają się w ofertach kredytów hipotecznych. Niektóre można już spłacać nawet przez 40 lat.

A za ratę zapłacisz tyle, ile kosztuje cię wynajmowanie mieszkania.

Po pierwsze trzeba wykazać w banku, że uzyskujemy dochód. Banki akceptują już nie tylko umowę o pracę na czas nieokreślony, ale również umowy zlecenie i umowy o dzieło. GE Money Bank akceptuje także dochody uzyskiwane zagranicą, zarówno w krajach EU jak i w innych krajach.
Potem bank sprawdzi, czy mamy zdolność kredytową. - Zależy ona od kwoty kredytu, o jaką ubiega się kredytobiorca, oraz od waluty, okresu kredytowania oraz posiadanych zobowiązań - mówi Agnieszka Konarzewska, dyrektor Biura Promocji Sprzedaży Kredytów Hipotecznych GE Money Banku. Bank sprawdza m.in. ile osób w rodzinie jest na utrzymaniu kredytobiorców. Bierze pod uwagę również zobowiązania, które obciążają domowy budżet, takie jak: inne spłacane raty, alimenty, salda z kart kredytowych.

- W sytuacji, kiedy zdolność kredytowa jest niewystarczająca do uzyskania kredytu w określonej wysokości, wtedy można rozważyć dołączenie dodatkowego współkredytobiorcy np. kogoś z rodziny, który osiąga określone dochody. Można także wydłużyć okres kredytowania - zachęca dyr. Konarzewska.
Większość banków udziela kredytów w złotych polskich oraz kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego, dolara amerykańskiego oraz euro. Największą popularnością, ze względu na niższe oprocentowanie i niższą miesięczną ratę, cieszą się kredyty walutowe.
- Ale ryzyko też jest większe. Kredyty te spłacane są w złotych polskich, dlatego zmiana kursu złotego do waluty kredytu wpływa na wysokość miesięcznej raty - mówi Konarzewska. Kredyt można wielokrotnie przewalutować na złotówki. Nie wiąże się to z żadną dodatkową opłatą.
W większości banków można wziąć kredyt na 30 lat, ale są również oferty kredytowania na okres do 40 a nawet 45 lat.
W PKO BP oferują raz w roku "wakacje kredytowe”. - Kredytobiorcy mogą zawiesić spłatę raty kredytu, skorzystać z tzw. wakacji kredytowych. Wystarczy w oddziale banku zgłosić chęć zawieszenia konkretnej raty - wyjaśnia Marek Ryczkowski z biura prasowego PKO Banku Polskiego. Bank oferuje też tzw. kredyt preferencyjny (kredyt udzielany w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim”). Z kredytu skorzystać mogą rodziny - małżeństwa lub osoby samotnie wychowujące małoletnie dzieci. Muszą posiadać zdolność kredytową, nie wolno im natomiast mieć własnego mieszkania.
PKO S.A. z kolei oferuje swoim klientom dwa lata bez spłaty kapitału. Wystarczy tylko wziąć kredyt na ponad 15 lat. Bank daje również możliwość zawieszenia spłaty kredytu na 12 miesięcy. Kredyt Bank kusi klientów m.in. darmowym ubezpieczeniem na życie i ubezpieczeniem od utraty pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!