środa, 21 lutego 2018 r.

Dom

Dach ciepły, choć wentylowany

  Edytuj ten wpis
Autor: Opr. (hap)

Dzięki nowym technologiom niecałe 5 centymetrów potrafi zastąpić... 20

W świetle nowych norm dotyczących termoizolacyjności budynków, przyszłość dachów wentylowanych stanęła pod znakiem zapytania. Innowacyjne rozwiązania THERMOREFLEX, przygotowane z myślą o budownictwie energooszczędnym, pozwalają odwrócić ten trend.


Dach jest głównym źródłem strat energetycznych budynku. Latem pobiera ciepło słoneczne, natomiast zimą przez jego warstwy wypromieniowuje energia cieplna.


Problem ten, szczególnie widoczny jest w przypadku konstrukcji dachu wentylowanego gdzie obecność pustek powietrznych wpływa na właściwości termiczne przegrody, która wymaga zabezpieczenia odpowiednimi materiałami. THERMOREFLEX firmy Tegola to nowej generacji materiały termoizolacyjne, które przy niewielkiej grubości gwarantują właściwe zabezpieczenie dachów wentylowanych.

Komfortowe miejsce na poddaszu

Niewielka grubość warstwy izolacji stworzonej przy użyciu THERMOREFLEX daje porównywalną efektywność, jak tradycyjne materiały izolacyjne, które są do pięciu razy grubsze, osiągając nawet do 20 cm.


W przypadku THERMOREFLEX kilka rodzajów materiałów, takich jak wata poliestrowa czy pianka polietylenowa tworzy zaledwie 45 mm izolacji. Materiały o niskim współczynniku przenikania ciepła zostały obustronnie zabezpieczone metalizowanym poliestrem o właściwościach paroizolacyjnych.


Warstwy środkowe izolacji odbijają promieniowanie podczerwone, jak również redukują przenikanie zimnego lub gorącego powietrza, zmniejszając rozpraszanie ciepła. Warstwy rozdzielające o niskiej gęstości, takie jak, np. wełna, znajdujące się pomiędzy foliami odbijającymi w THERMOREFLEX, zawierają powietrze, które stanowi barierę dla przenikania ciepła.


Materiał jest niepalny i w związku z tym dużo bardziej bezpieczny niż płyty styropianowe, a ponadto nieprzemakalny, nie ulega procesom starzenia, zachowując swoje właściwości przez kilkadziesiąt lat.

Termoizolacja i... coś więcej

Używanie materiałów refleksyjnych do termoizolacji dachu wiąże się z niższym nakładem pracy i większą łatwością stosowania. THERMOREFLEX układamy pomiędzy kontrłatami a krokwiami, łącząc krawędzie materiału za pomocą taśmy montażowej. Dach można zabezpieczyć dodatkowo cieńszą niż zazwyczaj warstwą wełny mineralnej.


THERMOREFLEX jest odpowiedni do tworzenia izolacji wewnętrznych stropów, podłóg, ścian a także drobniejszych prac takich jak tworzenie ekranów za kaloryferami czy termoizolacji drzwi garażowych.


Źródło: E.C.H.O Communications
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!