poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Dom


Jarosław Kasperek, dział marketingu CB „Gala”
– Żeby oszczędzić wydatki ponoszone na ogrzewanie domu koniecznie należy docieplić dach. Straty ciepła spowodowane jego nieociepleniem są duże. Jako materiał dociepleniowy najlepiej spisuje się wełna mineralna.
* Wełna kamienna, jak i szklana są niepalne, co zapewnia bezpieczeństwo pożarowe budynku. Ponadto podczas pożaru ocieplenie wełną np. Rockwool stanowi barierę ogniową i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. W przeciwieństwie do innych materiałów obie wełny nie powodują zwiększenia emisji dymu ani nie grożą powstawaniem płonących kropli. Włókna wełny mineral-nej wytworzonej z kamienia (bazaltu) topi się dopiero w temperaturze ok. 1000 C. Wszystkie produkty wykonane z wełny mineralnej (kamiennej i szklanej) uzyskały klasyfikację materiałów niepalnych.
* Wełna mineralna dzięki swej włóknistej strukturze oraz odpowiedniej gęstości objętościowej, potrafi zmniejszyć hałas pochłaniając go. Dobrze izoluje i pochłania zarówno dźwięki rozchodzą-ce się w powietrzu, jak i powstałe w wyniku uderzenia, redukując hałas o około 20 proc.
* Większość materiałów izolacyjnych z tworzyw spienionych przez swoją zwartą budowę po-krywa dom nieprzepuszczalnym płaszczem. Dlatego cała para wodna zbierającą się w pomiesz-czeniach musi być usuwana na zewnątrz przez system wentylacyjny. Jeżeli nie jest on wystarcza-jąco wydajny, może dojść do zawilgocenia ścian oraz rozwoju pleśni i grzybów. Dzięki paroprzepuszczalnym właściwościom wełny mineralnej para wodna z pomieszczeń swobodnie przedostaje się na zewnątrz, ściany oddychają, a mieszkańcy uzyskują zdrowy mikroklimat wnętrz.
* Ważną zaletą wełny jest również to, że jest ona trudno zwilżana, czyli hydrofobowa (woda spływa po powierzchni wełny – nie wnika do wnętrza). Jednocześnie nie chłonie wilgoci z powie-trza (znikoma wilgotność sorpcyjna).
Do docieplania dachów polecamy płytę mineralną Top Rock albo wełnę szklaną Ursa. (e)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!